Suomessa moni on sairastunut PUTINISMIIN..
Pitäisikö PUTINISMIIN kehittää vertaistukiryhmä/hoitomuoto?
5
333
Vastaukset
- Anonyymi
Parhaiten tehoaa 7.62.
Myös muut vastaavat speed metal terapiat tulee kyseeseen. - Anonyymi
Historissa diktaattorit ovat aina kohdanneet loppunsa. Heille kertyy niin paljon vihamiehiä ja jossain vaiheessa vain käy niin että homma ei enää vain toimi tai kun tulee väistämättä vallanvaihdon aika niin ei ole oikein turvallista paikkaa missä viettää aikaansa.
- Anonyymi
Ei tarvitse olla diktaattori kyetäkseen olemaan osallisena hirmutöihin. Kaiken lisäksi voi siitä huolimatta saada myös nobellin-rauhanpalkinnon?
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000010032816.html
- Anonyymi
Aloittajan juttu on Yhdysvalloista levinnyttä kuuluisaa Cancel-kulttuuria.
https://youtu.be/F36Nk_-D97k?t=85
Tarkempi analyysi Cancel kulttuurista
https://youtu.be/_8nIUi6j9RU?t=37 - Anonyymi
Jos on olemassa sellaista kuin Puuttinismia, niin onko olemassa myös Bidenismiä? Ja onko Ukrainan Bidenisti löytänyt uusia avuaja taistella Puuttinismia vastaan:
"Ukrainassa leviää nyt uudenlainen kauhu. Edessä on uusi valtaisa liikekannallepano. Vapaaehtoisia ei ole. Siksi miehiä viedään väkisin rintamalle."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000010280842.html
Normaali aikuinen tietää, että Ukrainassa rintamalle joutuminen, voi johtaa lähes varmaan hengen menoon. Takaisin voidaan tulla ruumisarkussa tai osana voi olla hautautuminen johonkin juoksuhautaan ja lopulta julistautuminen sodassa kadonneeksi. On luonnollista, että siksi pistetään hantiin.
Mutta tietääkö/ymmärtääkö lapsi sitä?
Lähi-idässä lapsista manipuloidaan ja koulutetaan tappajia ja terroristeja.
Mutta mihin olevassa videossa olevia lapsia ollaan viemässä? (arviolta ehkä noin 16 vuotiaita). Mitä tai ketä he oikein ovat?
https://m.vk.com/video-72671313_456316455?fbclid=IwAR2jeWRyRrgYASddT8Uf16t8frmamGJYKGXyEC5HcyeXACINHoerEGK2Gxs_aem_AZ7qgyNxxKHn965OVT9Wg8AKuuYx80XQqWrEqG3Vt2-0VwtsTkbwQUb78FYotyEghK_SH1S7icTSvk1hVciFLa8x
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21918299Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen933967Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu582417Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv322090Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1761633Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2881596Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711553Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1311472Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1671472Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141364
