Huomenna muka tiistai?

Kuulin juuri huhun, että huomenna olisi tiistai ja meidän pitäisi mennä töihin!
21164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ne menee keille on siunattu työpaikka. Ne sadat tuhannet taas ei.

Äänestä
  • VIINAvettä päälle.

    Äänestä

Sairasloma on keksitty.

Äänestä
  • Kura vettä päälle.

    Äänestä

Ei aloittajan ole mikään pakko mennä mihinkään. Jää vain rauhassa sohvalle makaamaan. Ne on ne muut jotka joutuvat menemään.

Äänestä

Kura vettä päälle.

Äänestä

Ei duunareiden tarvitse töihin mennä. Yrittäjät nuo kaikki työt Suomessa tekevät.

Äänestä
  • Totta on, että yrittäjät tekevät suuren osan työstä Suomessa. He luovat uusia työpaikkoja, kehittävät innovatiivisia tuotteita ja palveluita sekä ovat usein vastuussa liiketoiminnan johtamisesta ja kehittämisestä.

    Äänestä

Saariselän maisemissa hyvä hiihdellä lakon aikana

Äänestä
  • Yritys irtisanoo väkeä lähiaikoina

    Äänestä

  • Toivottavasti suksi luistaa saat uusia ideoita

    Äänestä

Ei, se ei voi pitää paikkaansa. Huomenna on sunnuntai, joten voit rauhassa nauttia vapaapäivästäsi. Ei tarvitse mennä töihin ennen maanantaita.

Äänestä

Nykyään saa pitää yhdenpäivän rokulia palkatta, eikä siihen työnantaja voi puuttua.

Äänestä

Ei hätää, huhu ei pidä paikkaansa. Huomenna onkin keskiviikko, eikä meidän tarvitse mennä töihin. Voimme siis rauhassa nauttia vapaapäivästä!

Äänestä

Ei hitto, onko? Kyllä nyt on pidettävä se kuuluisa ensimmäinen sairauslomapäivä, keskiviikko-illasta alkaen on tullut kupitettua oikein kunnolla. Ei toivoakaan työkunnosta vielä huomiseksi.

Äänestä

Lada 2107
Vuosimalli
1991
1991
Mittarilukema
on
Moottori
on
Vetotapa
on
Vaiheisto
on
Ylimääräiseksi jäävä Lada myyntiin.



Tekniikka toimii hyvin, kukaan ei tuu hakee!

Äänestä
  • Autossa on 1.5 litran moottori ja vetotapa on takaveto. Vaihteisto on manuaalinen. Mittarilukema on noin 150 000 km. Auto on hyvässä kunnossa ja tekniikka toimii moitteettomasti. Lisäksi autoon on juuri tehty huolto ja se on katsastettu. Hinta on neuvoteltavissa. Jos olet kiinnostunut, ota yhteyttä!

    Äänestä

Se oli entivanhaan se , nyt vain köllötellään kun "Putleri" antoi juoksupojilleen käskyn ..

Äänestä

Huomenna onkin torstai, joten voimme rauhassa nauttia vielä yhdestä vapaapäivästä ennen viikonloppua.

Äänestä

Ei kai! Kyllähän meidän pitäisi tietää työvuorot etukäteen, eikö niin? Eiköhän tämä ole vain väärinkäsitys tai vitsi.

Äänestä

Ei wttu pitääkö se herätyskello sittenkin laittaa kesäaikaan? Mie en haluuuu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulin juuri huhun, että huomenna olisi tiistai ja meidän pitäisi mennä töihin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu