Nerokkaat päättäjämme leikkaavat resursseja kouluilta myös Alavudella. Tämä siksi, että kouluja vain ei haluta lakkauttaa. Kiitos kovasti.
Toivottavasti seuraukset Alavudella eivät ole samat kuin Vantaalla.
Ope
Kouluampuminen Vantaalla...
8
549
Vastaukset 8
- Anonyymi
Sangen nerokasta on myös leikata sosiaali- ja terveydenhuollon kuluista, mm. mielenterveyspalveluista. Nerokasta on myös leikata sosiaaliturvasta että heikoimpien asemaa yhteiskunnassa heikennetään edelleen jne, jne...neronleimausten lista on tällä hetkellä loputon.
T: sotelainen - Anonyymi
Kyllähän täällä kohta mennään Amerikan malliin: Vartijat ja metallinpaljastimet kouluille. Tätäkin piti aikoinaan hämmästellä, mutta enpä hämmästele enää.
- Anonyymi
Amerikkalaissotilaat heti kouluihin!
- Anonyymi
Mieluummin ketä vain, kunhan eivät ole venäläisiä tai palstan isänmaanpettureita!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mieluummin ketä vain, kunhan eivät ole venäläisiä tai palstan isänmaanpettureita!
Katsotko liikaa amerikanjuutalaisia väkivaltavideoita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katsotko liikaa amerikanjuutalaisia väkivaltavideoita?
Entä luetko sinä liikaa mv-juttuja? Ja kuuntelet Tiihosta?
- Anonyymi
Hiljaa ,hilkkaa ei saa unohtaa-
- Anonyymi
Peeäkammarin poikaa ei koulu kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44887Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45672
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498