VM:n osastojohtaja: Maahanmuuttajien suuri kasvu pelastaisi Suomen talouden – ”On vaikea nähdä mitään muitakaan keinoja”
Valtiovarainministeriön osastojohtaja Mikko Spolander sanoo, että on vaikea nähdä muuta keinoa Suomen heikon julkisen talouden pelastamiseksi kuin kasvava maahanmuutto.
Valtiovarainministeriön osastojohtaja Mikko Spolander sanoo, että on vaikea nähdä muuta keinoa Suomen heikon julkisen talouden pelastamiseksi kuin kasvava maahanmuutto.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tulokset on jo nähty vain lisää elättejä kun työpaikkoja ei tula ja julkisen sektorin isokenkäiset haluavat rahoituksen itselleen jatkuvan sika palkoilla.
Kun on itsellä tarpeeksi hyvät tulot niin alamaisille voi puhua lämpimikseen
aivan mitä tahansa skeidaa.
Kenenkään joka tuollaista kannattaa ei tarvitse sitten valittaa palkkojen polkemisista ja sosiaaliturvan heikennyksistä koska tulee lisää ihmisiä jakamaan sitä kakkua.
Eu-maissa on 200 miljoonaa työikäistä (20-64v) joilla on oikeus työntekoon, liikkumiseen ja oleskeluun sekä työntekijöiden perheenjäsenten maahantuloon ja oleskeluun. Siitä vaan luomaan houkuttelevia tekijöitä ja työllistämään.
YK:n korvaava Muuttoliikettä käytetään väestönkasvupolitiikkana, se on perustuslain vastaista ja se on etnistä ja kulttuurista eugeniikkaa, jotta kansakunnat muotoillaan yhdeksi globaaliksi kansakunnaksi, tämä on moraalisesti väärin ja tuhoaa kauniita kulttuureja ja historiaa.
Googlettakaa YK:n sivulta
replacement migration un.org
Suomalaisten perimä on niin ainutlaatuinen, että maailmanlaajuisissa geenitietokannoissa meidät on irrotettu kokonaan omaksi luokakseen.
Tällä hetkellä geneettisissä tietokannoissa maailman väestö on jaettu yhdeksään luokkaan: afrikkalaiset, amishit, latinot, eurooppalaiset poissulkien suomalaiset, askenaasijuutalaiset, itä-aasialaiset, suomalaiset, etelä-aasialaiset ja muut.
Helsingin Sanomat
Lääketieteen säätiö
Etelä-aasialaisia 1,75 miljardia
Itä-aasialaisia 1,7miljardia
Afrikkalaisia 1,4 miljardia
Latinot 800 miljoonaa
Eurooppalaisia 600 miljoonaa
Muut parisataa miljoonaa
Askenaasijuutalaisia 11 miljoonaa
Suomalaisia 5 miljoonaa (maailmanlaajuisesti)
Amishit 300-500 tuhatta
(Väestömäärät vuodelta 2021)
-Väestönsiirrot ja raiskaukset ikiaikaisia sotatoimia
-Lasten päiden sotkeminen lgbt propagandalla
-Syntyvyyden tuhoaminen
-Kielen ja kulttuurin tuhoaminen
-Elinolojen heikentäminen
Väestönvaihto ei ole teoria, vaan seuraus siitä, kun kantaväestöä syyllistetään lisääntymisestä, samalla vaatien ja edistäen moninaisilla verukkeilla kovin erilaisen väestön massamaahanmuuttoa. VV etenee kaupunginosa kaupunginosalta ja on eräissä niistä jo täyttä todellisuutta.
Kieroontuneella huumorilla pääsee näköjään VM:n osastonjohtajaksi asti. Ei mahdu mitenkään meikäläisen kaaliin kuinka esim 40000 uutta tulijaa entisten elätettävien lisäksi parantaisi taloutta. Työperäisestä on turhaa uneksia, on vain keino ujuttaa itsensä elätettäväksi lopuksi ikää. Kuka niitä valvoo, että myös tekevät työtä jos sillä konstin maahan pääsevät?Koville joutuu ne nyt vielä työssä olijat kun pitää vuositasolla vaan suurempaa määrää elättää.
Toinen vaihtoehto olisi saada Persut töihin, mutta se ei onnistu sitten millään!
Jos maahanmuutto pelastaisi suomen talouden, se olisi jo 20v aikana tapahtunut.
Kuka osaaja tänne haluaisi tulla, täällä ei toimi mikään.
On outo ajatus että tänne tultuaan joku näistä kehittää suomen talouden pelastavan innovaation kun ei ole sitä lähtömaassaankaan tehnyt. Vai onko meidän vedessämme jotain mikä toimii pelle pelottoman vasara?
Mutta onhan tuo oikeassa että mitä enemmän tulijoita se kyllä näkyy bkt:ssä kun rahaa liikkuu enemmän, huono puoli on vain että se enemmänkin silmänlumetta joka toteutetaan lainarahalla ja kela pankkina.
Mutta saahan poliitikkomaisteri taputtaa itseään selkään hyvin hoidetusta valtiontaloudesta kun bkt on hurjassa kasvussa.
Tämähän on Purran ajamaa politiikkaa nykyään
No, näillä mennään.
Uskooko nuo itsekään horinoihinsa?
On siis mahdotonta nähdä VM:n turhan johtajan työllistyvän esim. hoiva-alalle.
Spolander on tietenkin oikeassa. Ei Suomi voi elää persun pelkojen ehdoilla.
Tuohon persupelkoon voisit hakea vaikka terapiaa, ainakin tulla pois sieltä vasemmistolaisesta aivopesumosta.