Sensaatiohakuinen The Sun julkaisi jutn Pohjolan Spartasta ja Suomen valmiudesta alkaa sotimaan:
https://www.thesun.co.uk/news/26065614/finland-war-arctic-sparta-putin-slaughter-nato/
Sehän on selvää, että Suomi on valmistautunut tai varautunut sotaan. Eihän siitä mitään tulisi, jos sitten vasta alettaisiin valmistautua, kun piippalakit tulisivat rajan yli. Mutta tuollainen brittiläinen sensaatiolehti nyt kirjoittaa tietenkin sensaatiohakuisesti. Ja se Suomen valmius on sillä tasolla, ettei ainakaan talloudellisesti ole kannattavaa valloittaa Suomea. Miehiä saattaa mennä miljoonakin metsän lannoitukseen ja mitä sillä sitten saa? Metsää, suota ja järviä, joita kaikkia Vladimirilla on jo yllinkyllin ennestäänkin. Eikä saa edes avomerisatamaa Atlantille.
Miksi sitten epäilen, että Vladimir ripuloi? Koska Vladimirin ääni suomeksi, eli UMV kirjoittaa tuosta The Sunnin artikkelista.
Laulu, jossa mainitaan piippalakit:
https://www.youtube.com/watch?v=XVSVoXes-Jg
Vladimir ripuloi?
4
252
Vastaukset
Putin tuskin testaa Pohjolan Spartan puolustuskykyä:
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010336332.htmlNo nyt jo Suomenkin sensaatiomedia on tarttunut asiaan, venäläisten jälkeen:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e04db2a7-eede-41f5-b559-5cd397e09209- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18346292
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544696
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684265- 673882
- 1263845
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans483665Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793488- 983041
- 542885
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450
