4-0 häviö. En huonompaa esitystä ole nähnyt. 19 laukausta suomalaisilta Tshekin maalia kohden 59 minuutissa. Esitys täysi nolla ja kommentaattori ylioptimistinen "taitavista" pelaajista. Saanen minun nauraa. 6 vs 5 pelissä ei itään järkeä. Ihan harraste/juniorikiekkoa. Turhaa menee rahaa tuollaisen joukkueen ylläpitämiseen jossakin marginaali-MM-kisoissa.
ERITTÄIN VAISU JA VALJU KUVA.
naisten mm "jääkiekko"
Anonyymi-ap
4
180
Vastaukset
- Anonyymi
en ois huolissaan 19 laukauksesta . Ei se määrä vaan se laatu. Mut eri asia sitten huono puolustuspeli ja maalivahtipeli.
- Anonyymi
toki on totta että kannattaa pyrkiä laukomaan enemmän kuin 19 kertaa ottelussa. Mut jos 19 laukauksesta laatu on kohillaan, niin peli voijaan voittaa ja jos puolustus pannaan kuntoon.
- Anonyymi
Nyt sitte pulla kahville presitentin linnaan.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979