Mitä ateistit osaavat parhaiten!

Osaavat tukkia korvansa ja sulkea silmänsä totuudesta!
Korvista tukot lähtevät ja ja silmät aukeaa, kun satujen hanat avataan!
15231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyllä se on teisteillä tulpat korvilla ja suomut silmillä kun eivät osaa tehdä selkeistä havainnoista rationaalisia johtopäätöksiä.

Tarkemmin ottaen uskovaisen harteilla on Mortonin demoni, joka päästää uskovaisen kuuppaan vain uskonnollista maailmankuvaa tukevaa tietoa ja estää oikean tiedon pääsyn kuuppaan.

https://rationalwiki.org/wiki/Morton's_demon

Mortonin demonin keksi ex-kreationisti Glenn Morton. Hän oli päivisin geologi ja iltaisin nuoren maan kreationisti. Päivätyön geologiset havainnot eivät tukeneet lainkaan tulvamyyttiä ja nuorta maata. Tuosta tuli hänelle niin paha älyllinen ristiriita, että hän hylkäsi uskonsa. Palstan uskovaisten olisi syytä ottaa mallia Glenn Mortonista ja heittää se Pyhä henki olkapäältä helvettiin niin alkaisitte nähdää maailman rationaalisin silmin.

1Äänestä
  • Et ole tekemisissä ateismin, vaan ateismin häpäisemisen kanssa.

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    🔞 ­­­N­­­y­­­m­­­f­o­m­­­a­­a­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ihmislähtöistä hihhuli soopaa!

Äänestä

”Osaavat tukkia korvansa ja sulkea silmänsä totuudesta!”

Monille ”totuus” on vain valhe, johon on lohduttavaa uskoa:

Olet tärkeä ja maailman valtias rakastaa sinua! Elät ikuisesti! Sinua vastaan sortaneet joutuvat tuomiolle! Tulet näkemään kuolleet lähimmäisesi uudestaan!

Totuus on karumpi, muttei sentään niin paha kuin jotkut pelkäävät…

Äänestä
  • Juuri näin!

    Äänestä

tiedätkö mitä teenmielisairaille ?

Äänestä
  • älä hermostu odotetaan hetkeä jolloin nämä luokitellaan ja pistetään lukkojen taakse 🤣

    Äänestä

Ne, Luterilaiset otsikossani: ja
kun satujen hanat avataan: Kovaan ääneen sanotaan

>Raamatun Jumalaa ei ole, tai tule olemaankaan
Kyllä hihuja rupeaa .........joka pv.........hittuttamaan! h treh
t. avaaja

Äänestä
  • Raamatun Jumala=urpo!

    Äänestä

Kaiken maailman pahat on tehty jotakuinkin uskon varjolla. Et siinä teille ns.uskoville korjaan tekopyhille miettimistä.

Äänestä
  • Soopaa, ne on tehty ateistisella asenteella, näin tapahtuu myös jatkossa.
    Sen estää vain kristillisyys eli se loppuu vasta Paratiisissa,kun ateistit ja lahkolaiset on on hävitetty

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Soopaa, ne on tehty ateistisella asenteella, näin tapahtuu myös jatkossa.
    Sen estää vain kristillisyys eli se loppuu vasta Paratiisissa,kun ateistit ja lahkolaiset on on hävitetty

    Ja uskovaiset hävittää toisensa sotimalla ja loput itsensä viinalla
    kun mainitsin "soopaa" = Jumala

    Äänestä

Olla uskomatta sitä kylähöperön kirjoittamaa kirjaa.

Äänestä

🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

😋 K­­­u­u­­­m­­­a­t­ ­­t­­­y­­t­­­ö­t­­­ ­­­o­­­d­o­­t­­­t­a­v­­­­­­a­­­t­­­ ­­­s­i­n­­­u­­a­­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18348292

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Osaavat tukkia korvansa ja sulkea silmänsä totuudesta!
Korvista tukot lähtevät ja ja silmät aukeaa, kun satujen hanat avataan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu