Miten muka itsensä niin viisaana pitävän Kreeta Karvalan annetaan Jälkiviisaissa häiriköidä, puhumalla koko ajan toisten päälle, varastaen toisten puheenvuorot.
Kuvitteleeko äärikokoomuslainen Karvala olevansa jotenkin viisaampi kuin muut. Hirveä ämmä ja toimittaja ei uskalla/osaa laittaa Karvalaa ruotuun. Täytyy muuten ihmetellä, eikö ketän löydy tilalle...vuodesta toimeen tuo ämmä häiriköidä!!!
Jälkiviisaiden häiriköivät Kreeta Karvala
10
269
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/cb0cd655-8cd0-40cc-b2b7-32853c0436d7
Persujen häiriköivät Purra. - Anonyymi
Eikö Karvalan lehti nyt saanut kirjoitettua etusivulle kirkuvaa otsikkoa, että kokoomuksen, persujen ja rkp:een kanbatus laski ja SDP nousi ykköseksi 1,9 % kannatuksen nousulla?
- Anonyymi
Samaa mieltä aloittajan kanssa, kun katsoin aamu-tv ohjelmaa.
- Anonyymi
Saarikivi se vasta päällepäsmäri on. Puhuu toisten päälle ja niin hidastempoinen että meinaa nukahtaa ennenkuin se pääsee lauseen loppuun. Jan Erola on ihan omaa luokkaansa sen puheesta ei saa mitään selvää, pöpöttää höpöttää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saarikivi se vasta päällepäsmäri on. Puhuu toisten päälle ja niin hidastempoinen että meinaa nukahtaa ennenkuin se pääsee lauseen loppuun. Jan Erola on ihan omaa luokkaansa sen puheesta ei saa mitään selvää, pöpöttää höpöttää.
Turhanpäiväistä jälkiviisaat!
- Anonyymi
Totuuden puhuminen on roskasakin mielestä häiriköintiä.
- Anonyymi
Eihän nämä ressukat tiedä,edes Suomesta mitää ja ihmisoikeuksita meillä !?
Jos lapsiperheeltä ensin varastetaan rakennusoikeu, synnytysapu , yhtälainen koulumatkakorvau ja 14,5 vuoden elinkeino,yrittäjänä,Kunta ja paikallinen verotoimisto kateellisena ,asian tkana !? Paljasti lvv tarkastaja !?
Todisteena Kunna nimellinen korvaus,2000mk,4,5 vuodesta ja Maaherra Pitsingin pika erotus !? - Anonyymi
Täysin ymmärtämätön akka se Karvala. Kokoomuslaisten touhuja puolustava typerys
- Anonyymi
Siellä aikoinaan oli hyvät keskustelijat (Santavuori, Isokallio). Nykyään pitää osata mollata persuja ja olla umpisuvakki.
- Anonyymi
Ärsyttävää koko aamu viisaat tyhjää hölinää!!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi499881Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit116661Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736005Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?395866Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464094Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2632976Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?382286- 611265
Suomussalmen baarit
Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik191096Millä paikkakunnalla kaivattusi asuu
Jäikö sydän jonnekin? Jos, niin minne tai mihin? Laita paikkakunta tai paikka ja kunta🤭 Esim. Helsinki tai Pubin vessa48945