olisiko antiperspirantti-teollisuus suomen pelastus?

Anonyymi-ap

perspirantit on nykyään suosittuja. nuoret haistelee kaupoissa tuoksuja ja ne käyvät kaupaksi. tämä voisi olla maalle mahdollisuus. uutettaisiin esim koivunlehdistä tuoksuja ja markkinoitaisiin ne puhtaalla suomen brändillä maailmalle. mutta kun ei suomesta kannata tilailla mitään koska täällä lakkoillaan. kuljetukset ei toimi.

antti anti-perspirantti voisi olla hyvä firman nimi. sloganina voisi toimia "hienhaju lähtee, käytä perspiranttia" mutta kun ei täällä yrityksiä kannata himoverottamisen takia perustaa. täällä puolustetaan jopa irtisanomissuojaa vaikka sellaista ei pitäs olla ollenkaan. miksi yrityksen pitäs sitoutua ostamaan työntekijältä työtä? eihän yrityksienkään välillä tai kuluttajakaupassa edellytetä että jos kerran ostat konefirmasta palvelun niin pitäa aina ostaa.

0

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        266
        3338
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        80
        1448
      3. 66
        1213
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        199
        1049
      5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        48
        943
      6. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        63
        941
      7. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        51
        932
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        42
        787
      9. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        772
      10. Olet hirviö

        Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
        Ikävä
        113
        716
      Aihe