Millainen iskupaikka valtakunnansali olisi heteromiehelle? Hyvän näköisiä mimmejä ainakin, jos sanoisin olevani kiinnostunut uskonnosta ja kaipaisin yksityis opetusta.
millainen iskupaikka?
Anonyymi-ap
21428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Heteromiehelle järjestetään heteromies pitämään yksityisopetusta eli niin sanottua raamattukurssia, joten tuo suunnitelma ei toimi. Mimmejä voi kyllä jututtaa valtakunnansalilla, mutta enempää ei ihan helpolla heru. Tosin ei sekään ihan mahdotonta ole.
Minua ei kukaan ole jututtanut koskaan salilla, eikä muuallakaan.
Yleensä ulkopuolinen kiinnostunut herättää valtakunnansalilla paljon kiinnostusta ja myönteistä huomiota. Todistajat, ainakin heistä ulospäinsuuntautuneimmat ja seurakunnan kermaan kuuluvat tulevat tervehtimään ja juttelemaan. Tämän ei pidä antaa hämätä, sillä kyseessä on rakkauspommitus, jossa ulkopuolinen halutaan saada tuntemaan itsensä hyväksytyksi ja huomioiduksi, jotta hän suhtautuisi suopeasti järjestön sanomaan ja aikanaan liittyisi mukaan. Todistajat kyllä paljastavat todellisen luonteensa sitten, kun on liittynyt seurakuntaan ja esittää kritiikkiä uskontoa kohtaan.
Aloittaja ei ole penaalin terävin kynä, koska ei tiedä yksityisopetuksen olevan yhdyssana.
Noudatan niitä opetuksia, joita aikoinaan koulu opetuksessa oli käytössä, Yhdys sana säännöistä voidaan poiketa jos näin saaadaan ymmärettävämpi sisältö. Pahoittelen tavu viivojen puuttumista!
Tavu viivat ja värikkäät kuvat olisivat kivoja. T: mainosvaltuutettu, joka aina löytää viestistä olennaisen
Ai silläkö se mitataan terävyys, miten osaa kielioppia?
Kiitos, Jes nyt tiedän.
Millainen?
Lahkolaiset ei saa muuta kuin litsareita naamaan!
Kyllä saa, jos on talousasiat kunnossa.
Rumia saa myös jos on pakko ottaa joku.
Ne todella harvat hyvännäköiset! vaativat sitten palvontaa! Ainakin niin kauan kun ovat hyvännäköisiä ja pysyvät terveenä.
Nimenomaan, sm yhdistää!
JT seksi loppuu kyllä nopeasti sen jälkeen kun on menty naimisiin.
Ja erota ei saa niin monen JT elämä on täyttä helvettiä, joka on heillä olemassa täällä maanpäällä reaaliajassa.
Veljet on niin väsyneitä kovasta suorittamisessa, että eivät jaksa suoritua vaimon kanssa.
Mainoksessa sanotaan päinvastoin kun normaalisti.
Perinteisiä piilo homppeleita on kans riittävästi,
Veljien kanssa pidetään hauskaa.
Vai mitä soopa mies? Vastaa jotta soopaa jos olet samaa mieltä.
Pedofilia on lahkossa yksi sen monista kauheuksista.
Jehovan todistajien ylin johto syytteeseen pedofiilien suojelusta –
-Yhdysvalloissa on käynnistymässä kaksi oikeustutkintaa, joissa Jehovan todistajien seurakuntien epäillään pyrkineen käsittelemään jäsentensä tekemät rikokset vain seurakunnan sisällä
https://yle.fi/a/3-10925059
Entiset Jehovan todistajat kertovat kokemuksistaan uskonyhteisön oikeuskomiteoissa – "Todettiin, että minä, 11-vuotias tyttö olin vietellyt keski-ikäisen miehen"
Komitean kuulustelu oli nuorelle tytölle ahdistava ja nolo, mutta tunne muuttui lopulta järkytykseksi. Hänen kertomustaan ei uskottu.
– Kuitenkin he painottivat, että jos jotain olikin tapahtunut, kenellekään ei saanut kertoa. Ei poliisille, ei edes terveydenhoitajalle
Josefina Pakomaan nöyryytyksen huipentuma oli, että hänen käskettiin antaa miehelle anteeksi. Anteeksiannon osoituksena hänen piti tarjota miehelle kotonaan pullakahvit “koska maailmanlopun jälkeen tulevassa paratiisimaassa vanhoja ei muistella”.
https://yle.fi/a/3-10106328
Nimenomaan, tämä on hyvä asia pedoille! Ja heidän on hyvä tietää tämä, missä ovat veljiensä joukossa joita järjestö siunaa ja varjelee.
Tulee sitten edes joitakin mukaan.
soppaa!
Katso ensin Sananlaskut 11:22.
Eipä taida heteromiehelle olla enää häävi I.P, kun on suurinosa nykyään näitä "toisinajattelijoita" vai mitä ne on ?? Lehmän häntäkin kasvaa alaspäin ??Ikävää se on.
Ei jatkoon, potku persuksiin!