kipparijuustoja syö rikkaat

ei köyhä pysty edes juustoja ostamaan puhumattakaan olutta.
4108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

maatiloillahan tuota syödään,valmiiksi siivutettuina.
köyhät tyytyköön ylähuuleen

Äänestä

Miksi pitäisi pystyä kusikuraa ostamaan? Se sopii joulupossun ruuheen, nehän latkivat mielellään olutta.

Terveiset taas täältä Koskenkorvalta.

Äänestä
  • entäs kipparisavujuustot??

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    entäs kipparisavujuustot??

    Savuaromissa on karsinogeenejä, tekeepi syöpää syöjälleen.

    Tulipalossa kärsinyttä ruokaa ei tarvi syödä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ei köyhä pysty edes juustoja ostamaan puhumattakaan olutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu