Ei halua bensa-alea, koska perussuomalaiset ovat hallituksessa...
"Bergbom perusteli asiaa sillä, että
Perussuomalaiset on hallituksessa"
Meillä olisi bensa-ale, jos perussuomalaiset olisivat oppisitiossa
28
717
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen puolella, aina
Tai no oppositiossa ny ainaki- Anonyymi
Marinin aikana bensa 2.50 ja dieseliä. Tänään diesel 1,59 Porissa eli mistä nyt kyse?. Faktat on ja näkyy ku menee ja tankkaa. Eli halvempaa tänään ku Marinin aikana
- Anonyymi
Jo tällä petettiin 80 000 Suomalaisen antamaa tukea perussuomalaisille
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/9643 - Anonyymi
Keitä ovat nämä vastuuhenkilöt?
Vastuuhenkilöt:
Jaakko Leppänen
Miko Bergbom
Joakim Vigelius
Laura Jokela
Noora Korpela
...ja minkälaista vastuuta ne kantaa?
Vai palkittiinko ne jotenkin?- Anonyymi
Miko Bergbom
Joakim Vigelius
On ainakin perussuomalaisten kansanedustajaksi nostettu
Mutta ketäs nää muut huijarit on? - Anonyymi
"Vastuuhenkilöt:
Jaakko Leppänen
Miko Bergbom
Joakim Vigelius
Laura Jokela
Noora Korpela
...ja minkälaista vastuuta ne kantaa?
Vai palkittiinko ne jotenkin?"
Jaakko Leppänen on kansanedustajan avustaja, oliko se nyt Joa-kim vigelius, jota se avustaa, vai oliko se sitten Miko Bergbom ja nuoriso ym muissa perussuomi järjestöissä "päättämässä"
- Anonyymi
"I take no responsibility at all" siinä persuille hyvä slogan, saatte ilmaiseksi :-)
- Anonyymi
Heetkoneen...
Missäs on bensa mauri?- Anonyymi
Kai tää bensa-aleella kansanedustajaksi päätynyt nyt sentään bensan alea kannatti?
Tää suomen sisun piiripäällikkö näköjään on Hyvien Puolella:
https://www.tiktok.com/@hauruaki/video/7280399542552366368 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai tää bensa-aleella kansanedustajaksi päätynyt nyt sentään bensan alea kannatti?
Tää suomen sisun piiripäällikkö näköjään on Hyvien Puolella:
https://www.tiktok.com/@hauruaki/video/7280399542552366368Whattah?
Mut juurikin noin perussuomalaiset haluaa tehdä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Whattah?
Mut juurikin noin perussuomalaiset haluaa tehdäKuka tuolla videolla oikein puhuu?
- Anonyymi
Saanen korjata edustajan sukunimen väärinlausumisen. Se on Pershormi... Sen takia, ettei vaan finninaama loukkaannu.... ; ) Joutuu vielä vaalien jälkeen takaisin maalarin hommiin, tai työttömäksi...
- Anonyymi
Edellisen hallituksen aikaan oli bensa-ale, 3 euroa litra, nyt bensaa 1.85 euroa litra.
Demarit talous- ja laskuneroja.- Anonyymi
Niin, mutta demareille totuus ei ole tärkeä. Ne trollaa samalla tavalla kuin Venäjä.
Ei tarvitse olla totta, jos trolli heikentää Suomea. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, mutta demareille totuus ei ole tärkeä. Ne trollaa samalla tavalla kuin Venäjä.
Ei tarvitse olla totta, jos trolli heikentää Suomea.Alkoiko laskurinne, hyppyrin nokan jälkeen.. Näinhän se monesti käy uhoajille.. Hih...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alkoiko laskurinne, hyppyrin nokan jälkeen.. Näinhän se monesti käy uhoajille.. Hih...
Juuri näin on tapahtunut, Tuppurainen ja Lindman eivät enää uskalla edes hypätä. Pikku nillittäjiä siellä vielä takarivissä riittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin on tapahtunut, Tuppurainen ja Lindman eivät enää uskalla edes hypätä. Pikku nillittäjiä siellä vielä takarivissä riittää.
On hyvä ettei enää tarvitse äänestää SDP. Hyvä ettätavoitteena on kaataa hallitus SAK avulla.
- Anonyymi
Demari on kusettanut aina köyhää kansaa, pitääkseen itsellään hillotolpan. Näin se on politiikassa mennyt ainakin 1970- luvulta asti.
- Anonyymi
Normaalia persun uhriutumista. Menee jo säälittävälle tasolle.
- Anonyymi
On kyllä pirun viihdyttävää seurata kun persut ja kokkareet saavat kritiikkiä osakseen tuhoisista päätöksistään ja heidän puolustus on 90% ajasta "Marin teki pahemmin" ja 10% ajasta "Muutkin on tehneet näin!" :-D
Eivät tajua mitenkään, ettei nuo ole edes vastauksia saamaansa kritiikkiin, aivan täysin trumpetismia joka paistaa niin läpi.- Anonyymi
No kokoomus ja perseet ovat älyllisiltä lahjoiltaan trumpin kannattajien tasoa, se kertoo heistä hyvin pitkälti kaiken tarpeellisen ja sen takia tähän maahan ei kannatakkaan sijoittaa koska valtaan on päässyt tuollainen sakki.
Nyt jos koskaan on hyvä hetki hylätä laiva ja pikkuhiljaa irtaantua tästä yhteiskunnasta, saa jäädä maahan asumaan omillaan mutta kannatan silti vahvemmin kokonaan maastamuuttoa. Ei täällä ole hyvää tulevaisuutta.
- Anonyymi
Kuka korvaa SAK bensan korotuksen. Ostin ruotsista ettei SAK pääse korottamaan, SAK lisä 20 senttiä
- Anonyymi
PS tekivät aloitteen joka keräsi kymmeniä (vai satoja) tuhansia kansalaisten ääniä jolla polttoaineverotukseen puututaan ja alennetaan järkevälle tasolle.
Nyt samaiset PS ihmiset hallituksessa äänestivätkin omaa aloitettaan vastaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PS tekivät aloitteen joka keräsi kymmeniä (vai satoja) tuhansia kansalaisten ääniä jolla polttoaineverotukseen puututaan ja alennetaan järkevälle tasolle.
Nyt samaiset PS ihmiset hallituksessa äänestivätkin omaa aloitettaan vastaan.Normi toimintaa persuilta. Ymmärrys ei riitä kuin typerään öyhötykseen. Kuka hullu noihin vielä uskoo?
- Anonyymi
KOHTUU HINNALLA
PÄÄASIA ON ETTEIVÄT KOKONAISVALTAISET OLE HALLITUKSESSA, SILLOIN, KUN NAINEN JOHTAA, KAIKKI MENEVÄT PYLLYLLEEN. SANNA MARIN.
PÄÄASIA ON ETTEIVÄT VASEMMISTOLAISET OLE HALLITUKSESSA. KOMMUNISTIT; VASEMMISTOLIITTO JA VIHREÄT JA SOSIAALIDEMOKRAATIT JA KOMMUUNILLE HAISEVA RKP, EIKÄ VASEMMISTO VIHREÄLLE HAISEVA KESKUSTA.
KYLLÄ NÄMÄ OSAAVAT LAITTAA RAHAN HAISEMAAN KITKERÄLLE PASKALLE.
JÄRJETTÖMÄT VELKA-MÄÄRÄT JA MITKÄ KOROT. - Anonyymi
Ei osaa puhua asiaa vaan latoo hänelle annettuja ohjeita siitä, mitä pitää sanoa. Hän on täysin ulkona politiikasta ja taloudesta.
Hän ei siis herätä luottamusta?
– Ei pätkääkään, Kairimo sanoo
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000010366384.html - Anonyymi
Onkos ne muuta saanut aikaan, kun tään pensa-alen?
- Anonyymi
Miten Arto, vieläkö hädissään soittelevat:
'Ihmiset soittelevat minulle - hädissään. Bensan hinta lopettaa työssäkäynnin kokonaan? "Pitääkö ruveta rosvoksi..?"'
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2723392Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211873Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.281537- 841421
- 1371068
- 811014
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.66926Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86796Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61707Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51696