Raumalla tilanne on nyt vakaa, vaikka alkuillasta oli paljon levottomuuksia Kortejärven vesilaitoksen henkilökunnan alettua kapinoimaan uusia nyrkkeilyiltoja vastaan.
Vesilaitoksen omistaja Jari Vanne kommentoi tilannetta:
"Minkä tahansa askeleen Pekka Mäki ottaakin, asianajajamme ovat valmiina saman tien. Vesilaitostamme on täysin turha yrittää haastaa. Vaikka tiedotusta 500 euron ennakkomaksusta ei olisi tullutkaan, olisin minä silti Vesilaitoksen Presidentti, ja P3:sella ei mitään asiaa Raumalle!"
Kuulimme juuri, että isot lähikaupungit Turku ja Pori ovat sen sijaan päättäneet lähteä mukaan vesilaitosnyrkkeilyyn. Herättääkö tämä teissä epävarmuutta?
"Rauma giäl on oma giäl. Ei nimpal tarv miettii, ku Rauman giäl puhuu ja räpläs sun oma hommas ja simmottis."
Rauman vesilaitos Jari Vanteen hallussa!
Anonyymi-ap
2
410
Vastaukset
- Anonyymi
Vesilaitokset on pian vallattu!
- Anonyymi
Traumal tule hanast va galja. Satana Wänne sotgena johoot
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1223054EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351425- 1041299
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661027Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1341018- 60957
- 41757
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22743Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta119713