Hallituksen leikkaukset tuottavat lisää rikollisuutta.
Hallituksen toimenpiteet.
Anonyymi-ap
8139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos valtion talous olisi tasapainossa, niin ei tarvitsisi leikata. Ajattelepa sitä.
Nykyhallitus kantaa suoraselkäisesti vastuuta ja yrittää pelastaa Suomen hyvinvointipalvelut. Hallitus tarvitsee tukea, eikä kapuloiden rattaisiin heittelyä.
Entäs poliittiset lakot, joilla vahingoitettiin yrityksiä ja niissä töissä olevia? Ajattele tilannetta, jossa naapuri tulee keskellä päivää, kun sinä katselet ikkunasta moikkaa ja kusee sinun kukkapenkkiin. Ja nauraa päälle. Mitä mieltä olet hänestä? Kutsutko grillibileisiin?
Valtion talous ei ole ollut tasapainossa moneen kymmeneen vuoteen. Eikä valtio pysty ikinä maksamaankaan velkojaan, korkoja maksavat.
Mietippä amerikan taloutta, siellä dollarin painanta koneet jyllää vaikka velkaa on rajusti.
Amerikan dollari on ainut mitä amerikassa painetaan ja oma kansa jätetään kuseen niinkuin suomessa, .
Kusen takaisin naapurin rapulle, sillähän se on selvä.
Juu, Purra ei ole pitkäikäinen. Veikkaan, että 80 on takaraja.
Valtio vois leikata myös hallituksen palkkoja. Tottakai niidenkin täytyy kantaa kortensa kekoon.
Kansanedustajien sopeutumisrahat ja muut turhat edut pois!
Helsingin kaupungilla on turhaan liian paljon eri virastoja yhdistäkää virastoja niin säästöjä tulee.
Kuuri niin! Liikaa apulaiskaupunginjohtajia!
Uusia tuulia? Mariina aloitti tanssibuumin?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ea9182ec-4765-4bcc-8478-b7b327df9ed6