Nyt kisa kovenee ja kierrepalloja tulee, jopa Wallulle! Farmi Suomi onkin kaivannut lisää buustia ja nyt sitä tulee.
Lue lisää, mutta huomioi, että juttu sisältää juonipaljastuksia: https://www.suomi24.fi/viihde/oho-farmi-suomi-kisassa-yllatyskaanne-myos-wallu-valpio-lankeaa-ansaan-en-tieda-kumpi?s24
Oho! Farmi Suomi -kisassa yllätyskäänne - Myös Wallu Valpio lankeaa ansaan: "En tiedä, kumpi..."

16
1862
Vastaukset
- Anonyymi
Näköjään väärät henkilöt joutuivat kaksintaisteluun ja tuotanto päätti ettei kumpikaan putoa kilpailusta. Aika törkeetä sanoisin.
- Anonyymi
Vallu joutais jo ulos. Tommonen setämies-meininki on kamalaa katottavaa.
- Anonyymi
Kaikki tätinaiset ulos Miinaa lukuunottamatta. Avuttomia idiootteja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki tätinaiset ulos Miinaa lukuunottamatta. Avuttomia idiootteja.
Miina tietää oikeasti paljon ja osaa vaikkapa viikatteen teroituksen vanhalla tyylillä. Tuota niitto tapaa ei moni tajua vaikka kuinka selittäisi ja näyttäisi. Yllättävän viihdyttävä.
- Anonyymi
tässä ohjelmasa näkee nää someihmiset, sisällöntuottajat, tubettajat kuinka vähän osaa käytännön töitä
- Anonyymi
huh..tää paviaani sarja...samat luuserit ,,VITUTTAA ETTÄ TÄHÄN LÖYTYY RAHOITUS...
huh- Anonyymi
Miksi luuseri katsot?
- Anonyymi
Syvältä koko ohjelma. Pikaisilla sääntömuutoksilla pelataan henkilöitä ulos tai pidetään mukana. Näinhän näyttää käyvän jatkuvasti.
Pelissähän on sentään 30 000 €. Sääntöjen täytyy olla selvät kaikille.
Lopetan ohjelman seuraamisen tähän.- Anonyymi
Eihän säännöt pidä missään, tämä hallitus päättää ek:n halujen mukaan, edellinen naisten ja maajussien, kytät täysin mielivaltaisia, oikeuslaitos naisten ja rikkaiden etujen mukaan...
Ei taida missään olla sanottu etteikö sääntöjä voisi muuttaa, vaikka typerää onkin. Eikä ole järkevää jos miehet tiputtaa koko ajan toisiaan ja kohta jäljellä vain naisia. Parempi kun miehet ja naiset kilpailisi erikseen ja lopuksi voittajat keskenään tai olisi kaksi voittajaa. Naiset haluaa tasa-arvoa, mutta heitä vastaan ei kuitenkaan saisi valita voimaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän säännöt pidä missään, tämä hallitus päättää ek:n halujen mukaan, edellinen naisten ja maajussien, kytät täysin mielivaltaisia, oikeuslaitos naisten ja rikkaiden etujen mukaan...
Ei taida missään olla sanottu etteikö sääntöjä voisi muuttaa, vaikka typerää onkin. Eikä ole järkevää jos miehet tiputtaa koko ajan toisiaan ja kohta jäljellä vain naisia. Parempi kun miehet ja naiset kilpailisi erikseen ja lopuksi voittajat keskenään tai olisi kaksi voittajaa. Naiset haluaa tasa-arvoa, mutta heitä vastaan ei kuitenkaan saisi valita voimaa.Voisihan jokaisessa haasteessa oli yksi laji jokaista, sitten olisi tasapuolista. Aikaisemmin ollut myös useampi tehtävä, nyt vain yksi.
- Anonyymi
Miina on rautaa,hän sanoo sanottavan edessäpäin ja neuvoo hienosti nuorempia kiitos ja halaus Miinalle ottakaa nuoret oppia
- Anonyymi
Älytön sarja. Irtojakson katsoneena pelkkää juonittelua, josta ei pääse kärryille.
- Anonyymi
Miina Äkkijyrkkä on osaava neuvoja agraariajan elämään liittyvässä toiminnassa.
- Anonyymi
Bai bai vallu ja sofia tippuivat...
- Anonyymi
Vallu ja Linnea joutais lähteä. Huomaa että kisan heikoimpien pitää yrittää liittoutua, kun ei oo taitoa, tietoa eikä voimaa. Miiina on ihan paras!! Sen takia katon sarjaa.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886086Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469