Apua velkoihin

Anonyymi-ap

Pystyisikö joku jeesaamaan..
Olen siis ns ylivelkaantunut ja taistelen tällä hetkellä kaikin voimin että en menettäisi luottotietojani.. laskut jää rästiin kun en saa kaikkea maksettua ja joudun parhaani mukaan eräpäiviä siirtelemään mitä pystyy.. olen suht hyvä palkkaisessa työssä, mutta siltikään ei riitä.. olen yrittänyt etsiskellä toista työtä tähän nykyisen rinnalle, mutta ei meinaa tärpätä.. etätyö olisi huippu missä olisi ns takuupalkka ja jos pystyisi itse määrittelemään tekeekö aamulla-illalla ja mielellään jos palkanmaksu olisi kahden viikon välein, toki myös kerran kuukaudessakin käy, mut parempi olisi tuo kahden viikon välein..

Haluaisin näistä veloista eroon, mutta en saa yhdistelylainaa joka tulisi halvemmaksi, koska velkaa on kuulema liian paljon..

Onko jollain tiedossa esim jotain etätyötä, jolla tienaisi?

4

328

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monella on nyt rajoittuneempaa elämää. Velkojille kannattaa ilmoittaa ettei pysty maksamaan ja pyytää lisää maksuaikaa. Sen lisäksi omat menot minimiin.
      En osaa sanoa muuta fiksua. Ehkä myydä omaisuutta pois mutta ei niistäkään tahdo saada kunnon hintaa.

      • Anonyymi

        Omaisuutta ei ole mitä myydä, ainut on auto, mutta sitäkään ei voi myydä jos meinaa töissä käydä kun täällä ei julkista liikennettä ole ollenkaan. Menoni olen niin minimiin tiputtanut kuin mahdollista


      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­­­N­y­­m­­­f­o­­­m­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Siis jos joku on sössinyt tietonsa niin miksi ulkopuolisen pitäisi tulla apuun jotta hänen luottotietonsa säilyisi. Jokaisella on omat tiedot eikä muiden tiedot ole muiden ongelma.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      224
      6979
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      42
      1259
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1062
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      901
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      48
      855
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      61
      847
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      804
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      791
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      756
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      733
    Aihe