Purra on nähnyt Suomen talousluvut

Ja toimii sen mukaan muut on ne lakaissut maton alle
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Purra ei ole ainoa joka on nähnyt talousluvut. Jokainen ymmärtää että velkaralli on taitettava mutta ei sillä että hypätään eläkeläisten kukkarolle. Ja puhun nyt tavallisista eläkeläisistä. Millä Purra selittää varakkaiden veroalet. Kyllä sinne ihan ensimmäiseksi annettiin veroalet. Veron alennuksiin ei olisi pitänyt mennä ollenkaan. Purran huutelut on niin syvältä että oksettaa. Joskus tuntuu että painattelee porkkanat korvissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja toimii sen mukaan muut on ne lakaissut maton alle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu