Mistäs ne demarit leikkasi?

Kysyy kansalainen vai ottavatko vain paljon lisää velkaa?
15151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oletko kuolemassa nälkään, vai miksi noin typerä aloitus?

Äänestä
  • Olen kysynyt aina, kun näen Antti Lindtmanin puhumasas siis

    Äänestä

  • Ei lainkaan typerä aloitus!! Demarit tuntuvat vastustavan kaikkea, millä hallitus yrittää saada valtion taloutta tasapainoon! Vasemmisto ja demarit ovat koko ajanvastaan kaikkea!!

    Ei heistä kuitenkaan olisi toimimaan siten, että valtion velkaa voisi pikkuhiljaa päästä alentamaan!!

    Hallitus koettaa parhaansa ja koko ajan koetetaan panna kapuloita rattaisiin!!

    Äänestä

Öööööööömmmm Boratin palkasta oli leikattu

Eduskunta mokasi: SDP:n Matias Mäkynen on saanut koko vuoden väärää palkkiota
"SDP:n varapuheenjohtaja Matias Mäkynen on saanut väärää edustajanpalkkiota. Asia paljastui Iltalehden selvityksen yhteydessä."
https://www.iltalehti.fi/politiikka

Äänestä

Suomalaisten turvallisuudesta. Demarit haluaa itärajan takaa ns Putinin satsin kiireesti maahan.

Äänestä
  • Vasemmisto vastustaa poikkeuslakia tuosta maahantulosysteemistä!! Muka haluavat olla oikeamielisiä!! Piruuttaan vastustavat, jotta voivat olla hankalia oikeistohallitukselle, joka koettaa suojata maatamme tuolta pakolaisinvaasiolta!!

    Rajat kiinni niin kauan, kun on vaarassa tulla tuolta naapurin puolelta kulkijoita! Koskaan ei tiedä, millaisia kieroilijoita Venäjältä ohjataan tänne!!

    Vara ei venettä kaada!!

    Äänestä

Miksi pitäisi leikata? Suomen Pankki valmistaa uutta rahaa jatkuvasti. Ei tarvitse kuin ohjata rahavirrat järkevästi kansalaisten hyvinvointia tukemaan.

Ajatelkaa kansa pyramidina. Kansa on koko pyramidi, ei pelkkä huippu. Ilman alempia tasoja ei ole myöskään ylintä, vaikka siellä huipulla yksi kansalaisten edustaja olisikin.

Äänestä

  • Toi temppu on jo nähty ja seuraukset nautittu viimeisimpinä vuosina.

    Äänestä


  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Oletko kuolemassa nälkään, vai miksi noin typerä aloitus?

    Ei lainkaan typerä aloitus!! Demarit tuntuvat vastustavan kaikkea, millä hallitus yrittää saada valtion taloutta tasapainoon! Vasemmisto ja demarit ovat koko ajanvastaan kaikkea!!

    Ei heistä kuitenkaan olisi toimimaan siten, että valtion velkaa voisi pikkuhiljaa päästä alentamaan!!

    Hallitus koettaa parhaansa ja koko ajan koetetaan panna kapuloita rattaisiin!

    Äänestä

Mistä aloittaja haluaisi leikata itseltään?

Äänestä
  • Olen kysynyt aina, kun näen Antti Lindtmanin puhumasas siis

    Äänestä

Kyllähän poliitikon työ on ensisijaisesti oman hyvinvoinnin huolehtimista, toisten kustannuksella, sillä ei ole olemassa mitään ongelmaa, mille poliitikko perustaa. Toisten kustannus on kansa, mikä jo ilmoittaa riitatilan.

Poliittinen valtajärjestelmä koostuu puolueista, mitkä riitelevät keskenään, rikkinäinen perhesuhde, lopulta tuhoten itsensä.

Älkää ikinä päästäkö kokoomusta hallitukseen, sillä se tuhoaa Suomen. - Kekkonen

https://m.youtube.com/watch?v=0FqwmlVKyks&embeds_referring_euri=http://luolasto.org/&feature=emb_imp_woyt

Äänestä

Demarit nostaisivat veroja ja ottaisivat lisää velkaa hyvinvointivaltioomme, kyllä meidän sitten kelpaa sohvilla leffoja katella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kysyy kansalainen vai ottavatko vain paljon lisää velkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu