Petri Paavolan mukaan valtaeliitti syöttää vaarallista ruokaa ihmisille, jotta väkiluku romahtaisi

Anonyymi-ap

Petri Paavolan sekoilu vain pahenee. Hän väittää, että valtaeliitti eli "uusi maailmanjärjestys" haluaa poistaa maailmasta seitsemän miljardia ihmistä, mikä tehdään syöttämällä ihmisille vaarallisia ruokia. Tämä on salaliittoteoria, joka on syntynyt taas Paavolan oman päänsä pimeydessä, millä ei ole mitään totuuspohjaa.

Paavola selittää tällaista:

"Miksi valtaeliitti haluaa vähentää maailman väkimäärän 1 miljardiin ihmiseen? Valtaeliitti ajattelee, että nykyinen noin 7-8 miljardia ihmistä kuormittaa liikaa maailmaa...

Väestönsiirto ja massiivinen maahanmuutto agenda on osa eliitin väestönvähennyksen agendaa. Eliitti pyrkii vähentämään väestöä eikä massiivinen maahanmuutto ja väestönsiirto ratkaise maailman väkimäärän laskun ongelmaa...

Olen huomannut, että kun joku terveydelle vaarallinen aine poistetaan ruokateollisuudesta, niin sen tilalle voi tulla vielä vaarallisempi aine. Eräs esimerkki oli tavallinen limonaati, jonka rinnalle tuli ns. light versio, jonka makeutusaineet jne. ovat paljon vaarallisempia kuin teollinen valkea sokeri, joka on myös ihmisille haitallista...

Kun tiedämme sen, että joka viides kuolema maailmassa johtuu epäterveellisistä (myrkyllisistä) ravintoaineista, niin ymmärrämme, että teollinen ruokateollisuus on tähän syypää."

https://www.kotipetripaavola.com/syntyvyyslaskeemaailmanlaajuisesti.html

28

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paavolalta on kadonnut todellisuuden taju.

    • Anonyymi

      Paavola on pahasti päästään sekaisin. Sitä se hihhuliusko teettää. Helluntaissakin.

    • Millä perusteella?

      • Anonyymi

        Miksi sinulla on profiilikuvassa Venäjän lippu?


    • Anonyymi

      Yleensä samat henkilöt ovat taipuvaisempia uskomaan useampiin salaliittoihin. Onko tietoa, mitä mieltä Paavola on vaikka litteästä maasta ja 1969 kuulennosta?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Petri, on täysin ajan hukkaa kirjoitella jotain litteän maan teoriaa vastaan. Ehkä teidän lahkossa on liian paljon salaliittoteriauskovaisia, joten joudut vähän pitämään heitä asioissa. Tosin itse villitset heitä omilla salaliittoterioilla.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Petri, sinun kannattaisi opiskella hebreaa ja alkaa vasta sitten kirjoittelemaan kielestä.


    • Anonyymi

      Evolutionistitkö kuvittelee maan olevan litteä lätty?

      • Anonyymi

        Paavolan lahkossa on ilmeisesti näitä anoturtialaisia, jotka uskovat litteään maahan.


    • Aloittaja on pihalla täysin.

      Mistään ei tajua mitään . Pilkkaa Paavolaa jatkuvasti ja omat tiedot maailman tapahtumista täysi 0.
      Aloittaja lienee kehitysvammainen.
      Mikään muu ei selitä tuota käytöstä.

      • Anonyymi

        Vai on aloittaja "kehitysvammainen"??? Oletko itse käynyt lääkärintarkastuksessa?

        Se on sekaisin, joka väittää light-virvoitusjuomien olevan osa jotain sellaista salaliittoa, jossa on tarkoitus tuhota 7 miljardia ihmistä maailmasta. Paavolan jutut ovat sellaista sekoilua, ettei niihin kukaan järkevä ihminen usko. Jos sinä uskot, niin mikä olet?


    • Anonyymi

      Nyt meni ainakin uskottavuus tähän hyvis-nimimerkkiinkin.

      • Anonyymi

        sulla on nuo samat jutut aina. milloin kehenkin uskottavuutesi menetät. kuin koira lahkeeseen iskisi kiinni , sellainen olet.


    • Anonyymi

      Onko Paavola käyttänyt todella termiä, että "syöttää"? Lusikalla vai haarukalla? Vai onko väite vain aloitusviestin tekijän pahantahtoista juoruilua, jolla halutaan Paavolaa alentaa?

      • Anonyymi

        Onko Petri Paavola jokin suuri ja korkea raamatunopettaja, jota voisi vielä alentaa? Ei ole, vaan yksi törkeimmistä meidän ajan eksyttäjistä.

        Aloittaja on siinä ihan oikeassa, että Paavola taas kerran tekee salaliittoterian ruokateollisuuden lisäaineista ja väittää niiden olevan osa uuden maailmanjärjestyksen juonta vähentää väestöä. Tällaisella salaliittoterialla ei ole mitään perää ja sen takia on aiheellista varoittaa Paavolasta.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Vai kiistattomat todisteet siitä, että koronavirus on kehitetty laboratorioissa??? Heheeh.

        Petri Paavolan sekoilu sen kun vain pahenee.

        Kaikille tiedoksi, että koronavirus on ollut luonnossa hyvin yleinen virus, jota on kantanut mm. lepakot. Koronapandemia sai alkunsa siitä, että virus tarttui ihmiseen.


    • Anonyymi

      No nyt on kovia juttuja.

    • Anonyymi

      Kaupat myyvät epäterveellisiä ruokia halvalla ja köyhät niitä ostaa kun kalliimpaan terveelliseen ruokaan raha ei riitä joitakin poikkeuksia lukuunottamatta liharuuassa.

      Esim. Lohi on terveellistä ja kallista. Köyhät eivät ole ostaneet pitkään aikaan lohta.

      Sen sijaan alennuksesta löytää verisuonet tukkivia lenkkimakkaroita halvalla, joita varakkkaat eivät osta , mutta köyhät ne ostavat.

    • Anonyymi

      Paavola on siinä oikeassa että syömme
      Liikaa sokeria ja hiilihydraatteja siis pullaa leipää karkkeja
      Liikaa rasvaa kovaa rasvaa
      Liikaa punaista lihaa

      Nuo tappaa

    • Anonyymi

      HK sininen lenkki tarjouksessa citymarketissa nyt. 2 lenkkimakkara pakettia maksaa jonkin summan.

      Summa oi pieni. tappavaa ruokaa?

      • Anonyymi

        Sianlihan syöminen vie helvettiin.


    • Anonyymi

      Paavolan mielestä ei kannata takertua Anon käsityksiin maapallosta lättynä. Siinäpä laajakatseinen kristitty. Vai onko?

    • Anonyymi

      Petri Paavolalla on epänormaali tarve julkaista koko ajan sensaationhakusia salaliittoteorioita. Hän jatkaa narratiiviaan valtaeliitin juonista tuhota ihmiskuntaa ruuan avulla. Paavola kirjoittaa:

      "Väärennetty ruoka juontaa juurensa keskusvalvontaan

      Van Hamelen kuvailee myös hollantilaisia maanviljelijöitä vastaan käytävää sotaa, joka uhkaa ajaa heidät pois maalta, jota he ovat viljelleet sukupolvien ajan.

      Kun pienet ja keskisuuret maatilat sulkevat ovensa, hallitukset ja yritykset voivat kaapata maat, jolloin kuluttajille ei jää muuta vaihtoehtoa kuin syödä niiden tarjoamia väärennettyjä, laboratoriossa kasvatettuja ja eläimettömiä elintarvikkeita."

      Petri Paavolan artikkelin otsikkokin on myös sensaationhakuinen:

      "Laboratoriossa kasvatetun "lihan" likaiset salaisuudet"

      https://www.kotipetripaavola.com/laboratoriossakasvatetunlihanlikaisetsalaisuudet.html

      Paavolalla ei ole asiat kunnossa eikä niilläkään, jotka käyvät Paavolan lahkon kokouksissa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5624
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      54
      1725
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      21
      1203
    4. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      69
      1027
    5. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      997
    6. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      989
    7. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      928
    8. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      131
      922
    9. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      57
      920
    10. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      871
    Aihe