Lähtiessään äärioikeistolaisen persu puolueen kelkkaan. Nyt tuli nähtyä mikä persujen tehtävä on suomessa eli hajoittaa ja aiheuttaa eriouraa yhtenäinen suomen kansassa. Rahoitushan tälle puoluleelle tulee Putinin kassasta kuten on todettu jo aiemmin.
Kyllä nyt teki Orvokki vikatikin
Anonyymi-ap
6133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja idässä taputetaan käsiä ja nautitaan nyt täysin siemauksin tästä kohelluksesta. kaikki menee nyt oppikirjan mukaan.
Stubb lupasi yhdistää kansan. Ja kissan paskat. Unohtui hyvin äkkiä lupaukset kuin persuilla kuunaan. Stubb keikaroi ja nauttii kansan selkänahasta otetuista verovaroista, ilmaisista eduista ja luksuksesta. Laittanut talonsakin jo myyntiin.
Niinistö leikkasi omaa palkkiota ja se oli 126 000 euroa vuodessa, kun Stubbin palkkio on nyt 160 000 euroa vuodessa. Ei suostu Stubb alentamaan palkkiotaan vaikka hänelle ja perheelleen on kaikki ilmaista.
Niinistö oli pöljäpopulisti!
EU-vaaleissa ei äänestetä kokoomusta eikä persuja.
Putin tukee EU:n äärioikeistoa vuosittain sadoilla miljoonilla euroilla
ja useita järjestöjä, jotka samalla tavalla yrittävät hajottaa yksittäisiä valtioita
ja koko EU:ta.