Sdp:n Lindtmanilta tiukka ukaasi hallitukselle käännytyslaista
Demarit auttaa Putinia
Anonyymi-ap
19247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mihis aate olisi kadonnut?
Kokoomuksen pohatat on ostaneet tänä vuonna massoittain USA:n sotateollisuudenosakkeita. Näin on Suomen varallisuus turvassa rapakon takana kun kansa havahtuu nälkään nyt kun eläkkeet varastetaan hävittäjä-pommittajien ja ohjusten maksuksi. Onneksi tänne on saapumassa jenkki-miehitysjoukot jotka ovat Suomen lain yläpuolella. Tuolla Aasiassa esimerkiksi raiskaavien US-solttujen ainoa rangaistus on siirto toiseen tukikohtaan.
Mikään ei ole muuttunut Otto Wilhelm Kuusisen ajoista.
Voi tarkastella lähihistoriaa se ei anna anteeksi.
Keskustan lisäksi myös kokomuslaiset ovat juosseet Putinin Yhtenäinen
Venäjä puolueen puoluekokouksissa, kokomus teki myös yhteistyötä
venäjän kanssa aina Ukrainan sodan alkamiseen asti, ilmankos Venäjällä
kutsuttiin kokomusta Yhtenäinen Venäjäpuoluen sisar puolueksi.
Persut taas piti Orbanin kanssa kilvan Venäjän puolta myös aina
Ukrainan sodan syttymiseen asti, tekevät kai sitä edelleen.
Hyvä kommentti.
Lintman vankilaan, jauho-sanna perään
Niin ja mikäkän oli sen ukaasin sisältö? Öyhöttäjät eivät taaskaan ole lukeneet kuin otsikon eivätkä mitään siitä mistä oli oikeasti kyse.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/lindtman-mtv-lle-sdp-lla-on-ehto-kaannytyslain-tukemiselle-hallitus-tarvitsee-lakiin-opposition-tukea/8916130#gs.7ad2gs
"SDP:n puheenjohtaja Antti Lindtman edellyttää koko hallituksen olevan valmistelussa olevan käännytyslain takana, jotta lakiesitys voi saada tukea oppositiosta. SDP edellyttää kaikkien hallituspuolueiden tukevan lakiesitystä, jotta se voi itse antaa esitykselle tukensa."
"Sdp:lle ei näillä näkymin olisi ongelma se, jos Rkp:ssä joku yksittäinen kansanedustaja äänestäisi lakiesitystä vastaan. Hallituspuolueiden olisi kuitenkin oltava lakiesityksen takana, jotta myös Sdp voisi sitä tukea."
Näin sitä demari kantaa vastuuta, Wellcome terrorists.
Öyhöttäjät eivät kykene ymmärtämään mitään lukemastaan?
Demarit eivät vastusta lakia. Mutta edellyttävät että koko hallitus kannattaa lakia, kaikki hallituspuolueet. Mikä siinä muka olisi jotenkin väärää että edellyttää hallituksen kannattavan omaa lakiesitystään?
Asiaa kirjoitat.
Porvari vääristelemässä asiaa tapansa mukaan.
Demari on Puten keppihevonen
Onko lähihistoria noi pahasti hakusalla?
Persuporvarit ihailevat yltiökapitalistista Venäjää ja diktaattori Putinia.
Aivan höpöä. Ei mitään ajatusta tuossa avauksessa.
Tyypillistä porvaripropagandaa.
Kaiken varalta kannattaa valmistautua rajan yli rynnäköivien moniosaajien majoittamiseen ja tehdä jo tilavarauksia näiden vastarannan kiiskien naspurustoista.
Demarit antaa asunnot. Tytti huutaa kaikki ensin.
Älä ota enää viinaa porvari koska juttusi jo ihan laukalla.