TOP 3 Korruptoituneimmat

Anonyymi-ap

Ja maailman TOP 3 korruptoituneinta:

1. Suomi
(Korruptio Suomessa on jalostunut kymmenien vuosien oppimiskäyrällä hienovaraisimmaksi koko maailmassa. Jopa niin näkymättömäksi että kansalaiset eivät usko korruption olemassaoloon Suomessa lainkaan. "Hallintarekisterilaki" mahdollistaa kaiken lahjustoiminnan veroparatiisitileillä, sekä kansallisomaisuuden myymisen ja kauppasumman pimittämisen.)

2. Ukraina
(Perinteistä tökeröä kansan kavaltamista, eivät edes yritä peitellä ja salailla. Zelenskyin vaimo osteli itselleen koruja Pariisin matkallaan 2 miljoonalla eurolla. Kun Ukrainan kansaa avustetaan kolehdein, on valvottava koko ketju että kolehdit päätyvät kansalle.)

3. Venäjä
(Venäjä ei edes sanoja kaipaa)

8

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja persut ne yrittävät koko ajan keksiä selityksiä sille, mikseivät he menestys elämässään!

      • Anonyymi

        Kaikki persut ajavat mersuilla. Ovat siis menestyneet hyvin. Jopa presidentille tuli vain Audi uudeksi autokseen.


    • Anonyymi

      Joko pääsi 1. sijalle? Vastahan se oli vielä toisena.

    • Anonyymi

      Suomen korruptio on sulle mulle kaverille ja sitten toisin päin
      Suomen hyvä veli/sisko systeemistä on puhuttu iät ja ajat!

      Suomessa ei isot setelit liiku, koska siitä jäisi kiinni!

      • Anonyymi

        Siksi luotu hallintarekisterilaki, jonka kautta esimerkiksi kepu-kokkareet sopivat Suomen kansallisomaisuuden myydessään, että kauppasumma veroparatiisiin, ja jakoivat sitten siellä miljardeja jotka olisivat kuuluneet kansalle.
        Pääpukarina toimi kaikkein aktiivisimpana käsittääkseni pääministerikautensa aikana Juha Sipilä, joka teki miljardin kokoluokkaa olevan henkilökohtaisen tilin siinä samalla.


    • Jos ja kun jokainen määrittelee sanan "korruptio" merkityksen itse, löytää silloin korruptiota juuri niin paljon kuin haluaa ja juuri sieltä mistä haluaa.

    • Anonyymi

      Persujen maailmankatsomus pohjautuu mielikuvitukselle ja siksi he näkevät kaikkialla sitä mitä muut eivät näe.

      • Anonyymi

        Taisit olla jaolla. Saitko miljoonan vai enemmän?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1184
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      860
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      795
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      634
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      613
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      552
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      537
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      501
    Aihe