Verorahoillamme valitaan eduskuntaan 200 edustajaa neljäksi vuodeksi. Arkadiamäellä pitäisi kaikki puolueet kyetä rakentamaan rakentavalla politiikalla ja yhteistyöllä hyvä yhteiskunta. Kaikkine rakenteineen, monikerroksineen ja kaikille. Sitä mitä edellinen hallitus tehnyt ja nyt sitä hinkulla lätkitään ja romutetaan, voihan nykyhallitus. Näinkö puolueet ja politiikka toimii? Nyt putkiaivot ja sakset esiin ja vielä takkien kääntäminen äänestäjille. En äänestänyt perussuomalaisia, jotta leikkasivat köyhiltä ja eläkeläisiltä. Hallitus leikkii keväisen hiekkalaatikolla älä tule pahakakku, tule (myös) pahakakku. Mitään sellaista järkevää ei näy tähän päivään ja äänestäjille. Ajattelu, viisaus, kuuntelu, tahtotila, ratkaisu, missä se on ?
EN ikinä enää äänestä
Anonyymi-ap
15176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Saat mitä tilaa. Jos et olisi ollut naiivi, et olisi äänestänyt persuja.
Persutko Suomen talouden ovat saattaneet suoritustilaan? Poliisiako syytät rikollisuudesta?
Äänestän, mutta en ikinä vihreitä.
Joo ja muutenkin raha riittää isojen poikien leluihin hävittäjä koneet pressan auto jne. Ja nämä politiikot on kaikkia arvoja vailla. Ihmisiä ei saa Suomessa edes kunnialla hautaan.PERKELEEN TUNARIT.
Äänestäjien etuja kansanedustajat on eduskuntaan valittu ajamaan . Ei se siltä näytä.
Suomen etu on kaikkien etu. Jos meillä ei ole varaa jatkaa samaan malliin, niin siihen on saatava stoppi.
Kansanedustajat ja koko laitos kaikkine puoluerahoituksineen voisivat ja heidän pitäisi osallistua säästötalkoisiin esimerkkiä näyttäen. Tuon instituutin pyörittäminen, puolueuet ym. tuhraantuu paljon valtion rahoja ja siinä on ihan turhaa eurohukkaa, vähemmälläkin se pyörisi. Tehostusta myös kansanedustajien ja muiden politiikkojen työhön pitäisi saada, tekevät työtä vain puolen osan viikosta ja hirmuisen pitkät lomat monta kertaa vuodessa, varmaan työajaksi jää vain puolet vuodesta, puolet on heillä vuodesta lomaa. Kokouspalkkioista voisi myös leikata, 1800 e muutaman tunnin illan kokouskäymäsestä on ihan liikaa.
Politiikot ovat ahneita paskoja, omista eduistaan eivät tingi senttiäkään.
kuka määrää edustajien palkat?
Liian monta "kokkia" sotkemassa suomen asioita, puolet joutaa vähentää.
Puolet tuosta määrästä edustajia olisi riittävä , ja ilman puoluejakaumia....
Pienempi sikalauma riittäisi . Muut teuraaksi .
Valtaan pyrkivät ja pääsevät aina ne ahneimmat ja röyhkeimmät rikolliset. Rehellinen joka haluaa kaikille hyvää, ei edes pyri politiikkaan, vaan keskittyy tekemään auttamistyötä, kuten esimerkiksi Veikko Hursti.
Demokratia on aina ollut täyttä kusetusta siltä osin, etteivät ihmiset ole älynneet sen tarkoittavan kaikkein ahneimpien rosvojen valtaa.
Ei niillä ole mitään valtaa se on illuusio. He ovat vain ylemmän portaan orjia.
En maksa veroja enkä ole ikinä ketään äänestänyt. Pesen kädet irti kaikesta huijauksesta !
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://nbw.fi/sexygirls?18366934
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞