Pekingin yliopiston huippuasiantuntija Feng Yujun ennustaa Venäjän varmasti häviävän hyökkäyssotansa Ukrainassa. Hän on maansa johtavia venäjätuntijoita.
https://www.verkkouutiset.fi/a/yllatysarvio-kiinasta-venaja-haviaa-varmasti-ukrainassa/#919b1474
https://www.verkkouutiset.fi/a/yllatysarvio-kiinasta-venaja-haviaa-varmasti-ukrainassa/#919b1474
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kiinalainen ja arvostettu.
Niin, Kiinasta on tullut paljonkin arvostettuja asioita. Ruuti, kompassi, älypuhelimia jne.
Venäjältä sitä vastoin hieman vähemmän.
💩💩💩
Jotkut tapahtumat saattavat yllättää. Berliinin muurin murtuminen oli useimmille poliitikoille täysin odottamaton tapaus. Joku kaiketi väitöskirjassaan arveli Neuvostoliiton olevan hyvinkin pysyvä rakennelma.
Täällä myös juttua aiheesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18364434/kiinalainen-professori--ja-venajaasiantuntija-feng-yujun-pekingin-yliopistosta-arvioi-ukrainan-sotaa
On liian helppoa pienellä hankitulla opintojentaustalla laatia ennustuksia julkisuuteen, vaikka Orpon-hallitus kaatuu kesään mennessä. Niitä on tarjottu Ilta päivälehtiin. Nyky yliopistohuippuasjantuntija ennustajan tavoite on yrittää saada helppoa rahaa muuten päätöntä yrittää julkaista ennustuksia. Maailman lopun ennustuksilla suomalaisia on onnistuttu käännytettyä myymään kaikki omaisuutensa kuten Kiinalainen ennustuksilla nyt pyrkisi suomalaisia Orpon-hallitusta laittamaan kaikki pelimerkit Ukrainalle. Oikea ennustus on puolueeton, otan esm sökö pakasta kortin Venäjä Ukraina sodan tulevaisuudelle, risti kymppi on rahan & surun kortti. No sitähän se on rahan menoa ja surua mistä Suomelle siunautuu 101% varma siivu.
Korkki kiinni niin saa jotain selkoa tekstistä.
Korkki lienee jo kierretty kiinni tai ehkä maksa on pamahtanut.
Venäläiset hävisi jo kauan sitten.
Mihin? On niitä ainakin pääkaupunkiseudulla.
Miksi vain Venäjän sotaa nimitetään medioissa hyökkäyssodaksi? En muista, että muiden valtioiden hyökkäyksistä olisi uutisoitu yhtä kiukkuisesti.
Ei kyseessä ole venäjälle "sota" vaan nimenomaan erikoisoperaatio, siinä tavoitteena on vain rangaista ukrainaa kun ne venäjäiäisiä siellä kiduttaneet ym. kaltoin.
ei se ole "sota", eipä kiina ukolla järkeä riitä semmoisen :)