Etenkin se että läheiset kuolee ja miten sen jälkeen selviää asioista. Näin on jo osittain käynytkin. Ahdistaa yhä enemmän se että jossain vaiheessa mulla ole enää ketään läheistä eikä ole turvaverkkoja. En oikein osaa elää omillani ja muutenkin ahdistaa olla yksin ja että pitäisi osata selvitä kaikista asioista ilman muiden apua. Tuntuu että en pysy enää järjissäni kun mietin tätä asiaa usein. Oma kuolema ei oikeastaan niinkään ahdista, se olisi pikemminkin helpotus. Kerrottakoon vielä että mulla on muunmuassa Aspergerin oireyhtymä, vaikea ahdistuneisuushäiriö ja monet sosiaaliset tilanteet pelottaa niin että melkein ennemmin kuolisin kun kohtaisin niitä.
Ahdistunut Mies
Kuolema ahdistaa
4
189
Vastaukset
- Anonyymi
Ovathan muutkin selviytyneet! Mikset sinäkin yhtä hyvin? Ei ne muut sen parempia ole. Paljosta selviytyy, kun on selviydyttävä.
- Anonyymi
Olen hoitanut sukulaisen hautajaiset,perunkirjoituksen,tilan myynnin ym.mihin en voinut valmistautua,kummasti ne hoituu kun ne pakko on hoitaa.Jos näitä asioita murehtii jo etukäteen niin ei se asiaa auta.Kysymällä asiat hoituu kun niiden aika on.Kun asioissa ottaa ohjat ja alkaa toimia niin itseluottamus ja varmuuskin vahvistuu,piiloon menemisellä ei ainakaan asiat edisty.Joten tuli mitä tuli kohdattava on.
- Anonyymi
Itse en usko näistä selviäväni kun mulla on nää omat erityishaasteet esteenä. Hyvä että osaan pitää edes itseni hengissä. Menee käytännössä kaikki voimavarat jo siihen.
Ahdistunut Mies - Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://nbw.fi/sexygirls?18368154
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.337977- 434563
- 324383
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893579- 132763
- 312636
- 332389
- 442343
- 1642033
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise561733