Velaksi elämiselle tuli tyhmyydellä ansaittu stoppi

.
Suomen kansa vielä kiittää Orpoa ja Purraa, rohkeasta ja uhrautuvasta johtamisesta. He tiesivät että päätösten jälkeen alkaa paskasakki huutaa suoraa huutoa ja lakkoilla.
15168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Minkä taakseen jättää sen edestään löytää

Äänestä

Yleislakko jees👍👍👍👍👍

Äänestä
  • Vetele hanskaan.

    Äänestä

Kovastipa he uhrautuvat köyhiä kyykyttämällä. Heikompien kimppuun käyminen muistetaan seuraavissa vaaleissa!

Äänestä
  • Mitä horiset ei köyhiltä oteta mitään. Ihme kommunisti lietsoja.

    Äänestä

  • Suurimmalta osin hallituspuolueet häviävät vaalit, koska kansa yksinkertaisesti kyllästyy samoihin vallanpitäjiin. Taustalla vaikuttaa myös mielikuva, että ennen kaikki oli paremmin ja ministeritkin jotenkin fiksumpia. Viimeisimmän hallituksen tekemisillä ja tekemättä jättämisillä ei ole yhtä suurta painoarvoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Suurimmalta osin hallituspuolueet häviävät vaalit, koska kansa yksinkertaisesti kyllästyy samoihin vallanpitäjiin. Taustalla vaikuttaa myös mielikuva, että ennen kaikki oli paremmin ja ministeritkin jotenkin fiksumpia. Viimeisimmän hallituksen tekemisillä ja tekemättä jättämisillä ei ole yhtä suurta painoarvoa.

    Höpö höpö. 135 vanhaa kansanedustajaa ketkä ollu marinin hallituksessa, myös orpo purra.
    Uusia kansanedustajia nykyisessä hallituksessa 65 henkilöä.
    Tietämättömyys loistaa paikallaololla.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Höpö höpö. 135 vanhaa kansanedustajaa ketkä ollu marinin hallituksessa, myös orpo purra.
    Uusia kansanedustajia nykyisessä hallituksessa 65 henkilöä.
    Tietämättömyys loistaa paikallaololla.

    Voisitko täsmentää tämän kohdan:
    "135 vanhaa kansanedustajaa ketkä ollu marinin hallituksessa, myös orpo purra."

    Vai vastasitko väärään kohtaan? Ei kommenttisi liittynyt ainakaan siihen edelliseen kommenttiin, jossa käsiteltiin hallituspuolueiden menestymistä vaaleissa.

    Äänestä

orpo ja purra olivat kumpikin marinin hallituksessa ja orpo ollu 5 hallituksessa ottamassa velkaa. Velaotto alko 2008. Laske siitä orpo ollu 17 vuotta hallituksissa. Vinkki + lasku.
Miksi eivät tehneet mitään 4 vuotta sitten? Miksi Orpo ei ole 16 vuoteen tehnyt muuta kuin ottanut velkaa, elänyt ylivarojen.
Holtitonta pikku mies.

Äänestä

Missä on ne Kreikalle annetut lainarahat? Ukrainelle lahjoitettu jo 3 miljardia ja seuraavat kymmenen vuotta menee moninkerroin enemmän. Kyllä suomalainen kansa on tyhmää ja globalistieliitin vietävissä.

Äänestä

Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy palstan aiheeseen?

Äänestä
  • Siksi, että kepuloiset ei maksa veroja, mutta kuluttaa verovaroja.

    Äänestä

Tänä vuonna 14 mrd uutta velkaa, kaudella ehkä 60 mrd.

Äänestä

paskasakki huutaa suoraa huutoa ja lakkoilla.

Äänestä

Olipa omituinen aloitus?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

.
Suomen kansa vielä kiittää Orpoa ja Purraa, rohkeasta ja uhrautuvasta johtamisesta. He tiesivät että päätösten jälkeen alkaa paskasakki huutaa suoraa huutoa ja lakkoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu