Tätäkö varten Suomen sotien veteraanit, hyvinvoinnin rakentajat ja raskaan työn raatajat, pula-ajan nähneet eläkeläiset ovat elämänsä laittaneet työntekoon ja verojenmaksuun, luottaen siihen että työelämän päättyessä turvana on ansaittu eläke, että hallitus leikkaa heidän elämäntyöstään siivun maksaakseen kyvyttömän hallituksen tekemää suomen konkurssivelkaa? Hävetkää hallitus.
Ottakaa niiltä jotka eivät ansaitse sitä mitä saavat ilmaiseksi.
Opiskelijat, yksinhuoltajat, nallewahlroosit, ikuisuustyöttömät jne.
Ottakaa niiltä jotka eivät ansaitse sitä mitä saavat ilmaiseksi.
Opiskelijat, yksinhuoltajat, nallewahlroosit, ikuisuustyöttömät jne.
Vastaukset 30
Vanhimmat
👍🏼👍🏼👍🏼💪🏼
Aiemmat sukupolvet välittivät aidosti Suomesta.
Nää jotka Suomea johtavat juuri nyt ovat kiinnostuneita enää ainoastaan 250mrd eläkepotin ryöstämisestä ja keskenään jakamisesta KUN Suomi palaa takanaa rys ydintulittamana.
Sellainen kun on tosi-globalisti.
Olet sataprosenttisen oikeassa. Ay kommunistit pitää polkea suohon ja yhdistykset lakkauttaa. Tervettä järkeä ja uutta tervettä järjestelmää tarvitaan.
AY-liikkeet ovat liian kauan lietsoneet eripuraa työnantajan ja työntekijän välille ajaakseen omia intressejään. Sen on loputtava.
Ay liike on pakottanut työntekijän ajattelemaan ettei työnantaja voi olla hyvä, ja samoin työnantajan ajattelemaan, että työntekijät haluaa vain toimia työnantajaa vastan.
Tämä on järjenvastaista.
Työnantaja kun on nimenomaan hyvää työntekijää varten, ja hyvä työnantaja on juuri hyvää työntekijää varten.
Niin se on ja niin se menee.
Ay-liikkeet ovat vuosikaudet myrkyttäneet työilmapiiriä, ja se tulee toivottavasti nyt muuttumaan.
Tyypillistä porvaripropagandaa öyhötyksesi.
Ja perustelut. Ainiin, punaiset ei koskaan perustele mitään.
Menisit oikeasti hoitoon. Juttusi on todella sairaita ja kertovat täydellisestä tyhmyydestä ja/tai todellisesta sairaudesta joita ollaan Persujen puheilla johdettu harhaan, eli olet heikko ja sivistymätön uskomaan mitä vaan.
Toteaminen on hyvin helppoa, eritoten nyt. Katsokaa vaan paljonko rahallista vahinkoa teki Ay-liikkeet Suomelle vajaassa neljässä viikossa, kuinka monta yrittäjää meni nurin, kuinka monta työntekijää jäi ilman palkkaa, kuinka moni menetti työpaikkansa, kuinka suurta mainehaittaa sai Suomi maailman talouselämässä, kuinka moni laivayhtiö lopettaa rahdit Suomeen satamalakkojen takia.
Ja miksi?
Koska Ay pomot haluaa yhä kulkea hameessa, ja kaataa Suomen talouden väittämällä samalla että teemme tämän tulevaisuuden vuoksi.
Nyt kävi niin että Ay tulevaisuus tuli tiensä päähän. Oikein hyvä.
Porvaripropagandaahan tuo on joten turha sun viisastella porvaritrolli.
Porvaritrolli jatkaa edelleen porvaripropagandansa öyhöttämistä.
Kokoomus Orpon porvarihallitus eli kokoomus, PS, KD ja Rkp leikkaa juuri noilta ihmisryhmiltä eniten mistä keuhkoat porvaritrolli.
Olen sitoutumaton. Olen viisas. Siitähän sinä et mitään tiedä.
Älä yritä venkoilla porvari koska kukkan ei väitettäsi usko.
Vasemmisto haluaa parantaa koko maalman. Kaikille ovet auki ja all-inclusive-ylläpito.
Suomen porvaripuolueet kokoomus, PS, Kepu, Vihreät, KD, Rkp ja Liike nyt haluavat koko ajan lisää halpatyövoimaa Suomeen palkkoja polkemaan.
Onneksemme ei ole sota täällä - vielä.
Kyllä on.
Syytä edellistä hallitusta joka rellesti velalla maan tuhon partaalle. Tämä nykyinen hallitus yrittää vaan korjata vihervassujen tuhoja. Mikä helkkari siinä on että ei katsota sitä kuka ja ketkä aiheutti maan kurjuuden?
Aina vaan syytetään niitä jotka korjaisi talouden eikä niitä jotka tuhosi sen. Missä vitussa mättää että näin on?
Tämä on helvetinmoinen vääryys nykyhallitusta kohtaan.
Otan vertauksen. Jos jotakuta lyödään turpaan ja häneltä murtuu nenä. Siitä syytetään lääkäriä kun pitäisi syyttää sitä lyöjää. Näin vihervassut vääristää asioita kun syyttää sitä joka korjaa vaurion
persut ovat tuhonneet Suomen!
Eripura ja änkyröinti tuhoa pikkuruisen Suomen. Tarvitaan talvisodan henkeä. Yksimielisyys oli se, joka tuolloin pelasti maan ja kansan tuholta. Jopa vasemmisto osallistui maahantunkeutujien vastaanottamiseen ase kädessä.
Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien ennen Marinin hallitusta porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia jotka ovat koko ajan ottaneet lisää valtionvelkaa ja kokoomus Orpon porvarihallitus jatkaa Suomen valtion velkaannuttamista.
Öyh öyh öyh öyh öyh...
Persuporvarit ovat patologisia valehtelijoita ja asioiden vääristelijöitä.
Sanna Marin ja 4 vuottansa - ovat tuhonneet Suomen!
Jep.
Persut jatkaa Marinin tietä.
Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien ennen Mainin hallitusta porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia jotka ovat koko ajan velkaannuttaneet Suomen valtiota. Kokoomus ORpon porvarihallitus (kokoomus, PS, KD ja Rkp) jatkaa velanottoa valtiolle.
Kommunistit kaatoi taas Suomen talouden.
Demarit, vihreät ja vihervassarit.
Ihmeekseni myös kokoomus oli mukana peijaisissa.
Sääli, Saarikossa olisi ollut auktoriteettia ja potentiaalia, mutta käveli samaan rapakkoon kommarien kanssa.
Marin, Lintman, Anderson, Kulmuni, Tuppurainen, Ohisalo.
Siinäpä sitä kärkipään listaa.
Persuporvarien mielestä kaikki heidän kanssaan eri mieltä olevat ovat kommunisteja.