ONKO NÄKYNYT HAAPAKUMMUSSA ELOKAPINALLISIA?

"Elokapina osoittaa mieltä lentokentillä ympäri Suomea
Ympäristöliike vaatii tiedotteessaan, että lentämisen ALV nostetaan 24 prosenttiin, lentokerosiinille otetaan käyttöön polttoainevero ja lentolippuihin säädetään lentolippuvero", kertoo Ilta-Sanomat.

Kysymys: Vieläkö Kiuruvedellä on se pienkenttä? Siellä Haapakummussa? Onko siellä näkynyt elokapinallisia?
8252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Elokapinointi ja seinien sotkeminen alkaa ehkä vähentyä, kun pitää enempi ruveta keskittymään ruoan hankintaan?

Äänestä

Tämä nykyhallitus on vaarallinen näille elokapinallisille ym. siivellä eläjille. Voihan perhana kun leikkaavat tukirahoja niin että on vaarassa joutua töihin eikä ehdi istumaan Mannerheimintielle.

Äänestä
  • Niin, aivan, kyllä meikäläinenkin
    niitä poloisia siivellä eläjiä ja haihattelijoita säälii ja ymmärtää...
    Eivät pääse toteuttamaan itseään siis sillai niinku itse haluaisivat.
    Siinä ihminen menee aivan down...

    Äänestä

Hissifirma Konehan anto näille rahaa että ylin johto voi töysipäiväisesti keskittyä yhteiskunnan häiriköintiin.

Äänestä
  • Ei ole Kone hissifirmassamyöskään koskaan lakkoiltu. Koneella hyvä taktiikka punikkien kanssa.

    Äänestä

Elokapisten toiminnan ymmärtää sikäli, että
joidenkin mielestä on paljon kivempi harrastella jotain jännää
kuin tehdä yksitoikkoista työtä,
kun sossusta saa rahaa ja edistysmieliset tahot vielä tukevat
ynnä jotkut samanhenkiset toimittajat ja mediat ymmärtävät...

Äänestä

Ovat vallanneet koko kentän. Eivät pääse laskeutumaan. Myös ampumarata on vallattu ja suljettu

Äänestä

Elokapinako häiriköi ollintiellä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Elokapina osoittaa mieltä lentokentillä ympäri Suomea
Ympäristöliike vaatii tiedotteessaan, että lentämisen ALV nostetaan 24 prosenttiin, lentokerosiinille otetaan käyttöön polttoainevero ja lentolippuihin säädetään lentolippuvero", kertoo Ilta-Sanomat.

Kysymys: Vieläkö Kiuruvedellä on se pienkenttä? Siellä Haapakummussa? Onko siellä näkynyt elokapinallisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu