Ukrainan tukipaketti hyväksyttiin USAssa!!

Kiitos persuille, jos vaikutitte omien kansainvälisen oikeistopopulistiverkoston kanavienne kautta ihailunne kohteiden, eli Trumpistien, äänestyspäätökseen. Kauanpa he jaksoivat viivytellä Ukrainan tukemista.
15365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

Hej 💋 Mukava kokous aikuisille - https://de4.fun/?/fi018373681dt

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Kyllä se oli ihan Usanatsien oma päätös! Mikä rahan tuhlaus!

Äänestä
  • Missä ihmeessä näet noita natseja alinomaa, ei
    Kannattaisi hakea apua pääsi sisäisiin ongelmiin.

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Missä ihmeessä näet noita natseja alinomaa, ei
    Kannattaisi hakea apua pääsi sisäisiin ongelmiin.

    Usan reblugaaneissa. Meneppä optikolle! Ne meinaa pressavaalitkin voittaa oikeudessa..

    Äänestä

  • USA natsien? Eiköhän ne natsit ole ne ketkä hyökkää ja raiskaa siellä Ukrainalaisia

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    USA natsien? Eiköhän ne natsit ole ne ketkä hyökkää ja raiskaa siellä Ukrainalaisia

    Tarkoitat ukrainalaisia itäukrainassa?

    Äänestä

onneksi israeliin lähti iso avustuspaketti niin saavat vasemmistolaiset pomppia riemusta 🤣🤣🤣

Äänestä
  • Kristinuskonharhaiset eivät ilmeisesti ymmärrä kuinka paljon israelilaiset halveksuvat heitä.

    Gringo kävelee satujeesuksen jäljissä ja maksaa makiasti turhuudesta. Säälittävää.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Kristinuskonharhaiset eivät ilmeisesti ymmärrä kuinka paljon israelilaiset halveksuvat heitä.

    Gringo kävelee satujeesuksen jäljissä ja maksaa makiasti turhuudesta. Säälittävää.

    Ei taida kovinkaan korkealla olla Hamasinkaan arvostus kristinuskoa kohtaan.

    Äänestä

Trumpistit eivät ratkaisseet tätä. Edustajahuoneen puhemies Mike Johnson tuli synnin tuntoon ja päätti ottaa oman poliittisen uransa vaarantaen Ukrainan tukipaketin käsittelyyn. Trumpistit ovat tästä varoittaneet ja sanoneet, että hän on sitten entinen puhemies. Äänestyksessä hieman runsas puolet republikaaneista edelleen vastusti Ukrainan tukipakettia. Se hyväksyttiin kuitenkin demokraattien ja tolkullisten republikaanien äänillä. Jos Trump pääsee valtaa, tämä taisi olla sitten se vihoviimeinen tukipaketti.

Nyt sitten jää nähtäväksi, mihin 60 miljardin dollarin tukipaketti riittää. Summa kuulostaa äkkiseltään suurelta, mutta sotakalusto on myös kallista ja varsinkin sotaisina aikoina, jolloin hinnat helposti tuplaantuvat. Länsimaiden tulisi koluta nyt omia varastojaan ja panna vauhtia omaan materiaalituotantoon. Pitäisi olla ymmärrys siitä, että tässä käydään nyt sotaa ihan täysilla sitä vastaan, että Venäjät joukot eivät siirry jonkun toisen rajan taakse hyökkäysasemiin muutaman vuoden kuluttua. Siksi olisi tärkeää, että Ukrainan ohjustorjuntaa vahvistetaan ja pitkän kantaman aseistusta lisätään. Ukrainan taktiikka hyökätä myös Venäjän puolella sijaitseviin sotilashuoltokohteisiin on täysin järkevää. Venäjän voimia pitää hajauttaa siten mahdollisimman laajalle.

Äänestä

Usan aseteollisuus vain käärii voittoja. Ukraina jo hävinnyt!

Äänestä
  • Ukraina ei ole hävinnyt, toppahousut ovat hävinneet.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ukraina ei ole hävinnyt, toppahousut ovat hävinneet.

    Eiä sinulle käsityskykyä annettu! Ukrainan häviö Biden sodassa oli heti kiveen hakattu,nuija!

    Äänestä

Tuhot, kuolema ja rahankylväminen siis saa taas hiukan jatkoaikaa.

Äänestä

Lisää vain tavallisten Ukrainalaisten kärsimystä ja pitkittää sotaa ja aiheuttaa sen laajentumista. Ei mitään positiivista tuossa paketissa. Neuvottelut pitäisi saada käyntiin, mutta länsi ei sitä halua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kiitos persuille, jos vaikutitte omien kansainvälisen oikeistopopulistiverkoston kanavienne kautta ihailunne kohteiden, eli Trumpistien, äänestyspäätökseen. Kauanpa he jaksoivat viivytellä Ukrainan tukemista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu