"Selostuksellaan". Ei voi katsoa yleisurheilua eikä Mertarannan selostamia jääkiekko-otteluita. Voihan p...a.
Antero Mertaranta pilaa Timanttiliigan
17
861
Vastaukset
- Anonyymi
Montako valitusta aiot vielä Mertarannasta kirjoittaa? 😁😁😁😁😁 Hanki elämä!
- Anonyymi
Suomi on vapaa maa ja kaikki jotka haluavat saavat kirjoittaa asioista silloin kun tuntuu.
- Anonyymi
Samaa mieltä.Pitäköön lärvinsö kiinni tai pistäköön äänen pois telkkarista.Mertarsnta on paras
- Anonyymi
Muistan aikaa, kun Mertaranta selosti radiossa. Telkkarista otettiin ääni pois ja selostus kuunneltiin radiosta.
- Anonyymi
Samoin kävi kun höyry Häyrinen selosti radiossa jääkiekkoa niin telkkarista ääni pois.
- Anonyymi
Pulinat pois, ANTSA on paras. !
- Anonyymi
Pulinat pois, ANTSA on huonoin! Lääh, ääh, nääh...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pulinat pois, ANTSA on huonoin! Lääh, ääh, nääh...
Sinunko siellä pitäisi olla selostamassa jos et pidä Mertarannan selostuksets?Laita korvatulpsat korviisi,niin ei tarvi kuunnella vaan katsella vain.
- Anonyymi
Minusta taas Mertaranta on paras selostaja.Suraa peliä eikä läpise jonninjoutavia
- Anonyymi
Kokoajanhan se läpisee ja HUUTAA,ei hetkeäkään hiljaa. Saa palkan varmaan sanojen määrän ja desibelin mukaan.
- Anonyymi
Juu, ei sitä huutamista ja rääkymistä kestä kukaan normaali ihminen! Kyllä tunnetta saa olla mutta Anterolla menee kaiken yli!
- Anonyymi
Niin pilaa!!!! Kamalaa huutoa pilaa täysin tunnelman,mitään ääntä ei kuulu paikanpäältä kun tää huutaa perseen pohjalta. Tää ei ole jääkiekkoa hei! Tv lähetys,haluaisi katsoa ja aistia tunnelmaa Monacosta ym. mutta ei kestä tätä huutoa,kuin olisi radioselostaja jonka pitää pitää ääntä kun ei kuuvaa näy. Täysin jälkeen jäänyttä tapaa.Sekopää.
- Anonyymi
Voi harmi jos et tykkää Mertarannasta, kovin moni kutenkin tykkää, ei Mertsi muuten olisi tehnyt pitkää ja menestyksellistä uraa selostajana.
- Anonyymi
Se oli silloin,aika on ajanut jo ohi.Toi on vanhentunut tyyli. Pitkä ura joo,liian pitkä.Toiset kehittyy ja kehittää itseään ,Mertaranta on jäänyt junnaamaan vanhaan ja tunkkaiseen tyyliin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli silloin,aika on ajanut jo ohi.Toi on vanhentunut tyyli. Pitkä ura joo,liian pitkä.Toiset kehittyy ja kehittää itseään ,Mertaranta on jäänyt junnaamaan vanhaan ja tunkkaiseen tyyliin.
Juuri näin. Mertaranta on 68-vuotias. Miksi ei ole eläkkeellä? Harmittaa kun pilaa kesällä yleisurheilukilpailuja ja talvella jääkiekkoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin. Mertaranta on 68-vuotias. Miksi ei ole eläkkeellä? Harmittaa kun pilaa kesällä yleisurheilukilpailuja ja talvella jääkiekkoa.
Kahden vuoden päästä jää eläkkeelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kahden vuoden päästä jää eläkkeelle.
Miksi vasta kahden vuoden??? Aikooko vielä 70-vuotiaana pilata ihmisiltä urheiluohjelmien katselun.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään17115404Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903755Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1373054Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791504Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?551471Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1591407Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151304Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141274- 811101
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin2081029