Ursula von der Leyen ja Orpo vierailivat itärajallamme...

...Maria Zaharova tylyttää, "keinotekoisia uhkia".
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010376068.html
Kieltämättä von der Leyen ja Orpo näyttivät aika naurettavilta patsastellessaan ja yrittäessään vakuuttaa "kaameasta uhasta".
10133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

pitivätkö ursula ja petteri pelokkaina toisiaan kädestä kiinni "me olemme yhdessä vahvoja" 🤣

Äänestä

Persukannattajat hyppivät stondiksessa innoissaan kiljuen "rajat ovat kiinni, rajat ovat kiinni aaaaahhhhh"

Äänestä

Orpo yritti olla vakuuttavan oloinen, mutta Orpo on vakuuttavuutensa jo menettänyt, eikä koskaan sitä enää takaisin saa.

Äänestä

Bongasivatko yhtään muuttavaa turoa rajalla?

Äänestä
  • Pelottaako noin kovin?

    Äänestä

En viitsiny lähteä kävelylle. Ties vaikka olisivat luulleet loikkariks tai pakolaiseks. Lehteen olisi tullut lämpökameran kuva:
"seurueella kävi onni - ihka aito laiton rajanylittäjä havaittiin"!
Ja raja olisi kysynyt: "Pitikö just silloin lähteä?"
Ja olisin vastannut: "Mutku en tienny, että ne tulee".
Mutta luin tapahtumasta ja arvelin, että niin korkea-arvoista varmaankin käytetään ilmassakin, joten lentäkööt rauhassa ja ihailkoon hirviä lämpökamerasta. Minä en sinne sekaan mene. Etenkään notskille.

Äänestä

Tehoaa Suomen kansaan.

Äänestä

Ursulan Saksa on yksi tehottomimmista Ukrainan tukijoista ei jaksa aseistaa

Äänestä

Pitäähän sitä, suomireppanaa, käydä nyt vähän päähän taputtelemassa kun niin kiltisti kulkee talutusnuorassa ja jakaa ympäroonsä rahojaan joita ei edes ole.

Äänestä

😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

🍑 K­­u­­­u­m­­a­­­t­­ ­t­­y­­t­­ö­t­­ ­o­­­d­­­o­­­t­t­­­a­v­­­­a­t­­ ­­s­­­i­­­n­­­u­a­­­ -> https://nbw.fi/sexygirls?18375264

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

...Maria Zaharova tylyttää, "keinotekoisia uhkia".
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010376068.html
Kieltämättä von der Leyen ja Orpo näyttivät aika naurettavilta patsastellessaan ja yrittäessään vakuuttaa "kaameasta uhasta".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu