EK-Yle VALEKESKUSTELUIHIN osallistuminen estetty Suomen kansalaisilta

Anonyymi-ap

Härskimmäksi ei voi enää mennä, kuin verovaroin, laittomilla pakkomaksuilla rahoitettava, ns. virallinen media, estää Suomen kansalaisten sanan- ja mielipiteidenvapauksia, keskustelussa jonka aiheena, pitäisi olla oikeusministerin asiattomuudet ja oikeuslaitoksen niiden valvonta.

https://yle.fi/a/74-20085135

Kiellettyä on mm. sanoa, että jälkijunassahan oikeuslaitoksen työryhmä on ja pahasti, kun Suomessa on jo ollut, yksi täysin laiton ex-ex-äärioikeistohallitus kokoonpano, jota yksikään Suomen kansalainen, ei ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, eikä sen tekemiä natoon pakkoliittämistä ja ulkomaalaisten pörssikeinottelijoiden hävittäjä- ja sotabisneksiä, koskaan hyväksynyt.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

Teimme jälleen valituksen, EK-Äärioikeisto-Ylen, sananvapauksien estämisistä Suomen kansalaisilta, Valtioneuvostoon. Montako valitusta pitää tehdä, ennen kuin oikeuslaitos ja valtiovalta siellä reagoivat, teipin vetämiseen Suomen kansalaisten suiden eteen Yleisradiossa ?

4

1132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sananvapauksia estetään Suomen kansalaisilta - tehkää rikosilmoituksia EU-tuomioistuimeen ja kansainväliseen oikeuteen heti !

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

      Taitaa olla niin heikko valtionjohto, niin pörssirikollisuuden ja korruption läpäisemä, etteivät uskalla enää antaa Suomen kansalaisille sananvapauksiakaan EK-Ylessä ja täälläkään.

      Irvokasta veroparatiisihovien mässyttäjäisvideoita EK-Ylen valeuutisissa, samaan aikaan näytillä, kun kansa nälissään, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettuina.

      Vaadimme EK-Ylen sananvapauksien estämis-valeuutisointi-johdon EROTTAMISTA.

    • Anonyymi

      https://yle.fi/a/74-20085135

      Tuo on se valekeskustelu, jossa ei saanut sanoa, että vähämpä myöhään oikeuslaitos työryhmineen ja oppositiopuolueet, havahtuivat oikeusvaltion ja demokratian isoihin ongelmiin, kun ovat kaikessa hiljaisuudessa, jo hyväksyneet, yhden täysin laittoman ex-ex-äärioikeistohallituksen, jota yksikään Suomen kansalainen, ei ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, koskaan äänestänyt, eikä antanut lupaa hyökkäysliittoon pakkoliittämiselle ja AutokratiaUsan pörssirikollisten hävittäjä-ym sotabisneksille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18378055/veroparatiisihovien-porssivarkaiden-massyttajis-live-ek-ylessa

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7170
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2547
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      104
      1992
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1538
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1079
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      990
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      959
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      863
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      729
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      718
    Aihe