Härskimmäksi ei voi enää mennä, kuin verovaroin, laittomilla pakkomaksuilla rahoitettava, ns. virallinen media, estää Suomen kansalaisten sanan- ja mielipiteidenvapauksia, keskustelussa jonka aiheena, pitäisi olla oikeusministerin asiattomuudet ja oikeuslaitoksen niiden valvonta.
https://yle.fi/a/74-20085135
Kiellettyä on mm. sanoa, että jälkijunassahan oikeuslaitoksen työryhmä on ja pahasti, kun Suomessa on jo ollut, yksi täysin laiton ex-ex-äärioikeistohallitus kokoonpano, jota yksikään Suomen kansalainen, ei ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, eikä sen tekemiä natoon pakkoliittämistä ja ulkomaalaisten pörssikeinottelijoiden hävittäjä- ja sotabisneksiä, koskaan hyväksynyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896
Teimme jälleen valituksen, EK-Äärioikeisto-Ylen, sananvapauksien estämisistä Suomen kansalaisilta, Valtioneuvostoon. Montako valitusta pitää tehdä, ennen kuin oikeuslaitos ja valtiovalta siellä reagoivat, teipin vetämiseen Suomen kansalaisten suiden eteen Yleisradiossa ?
EK-Yle VALEKESKUSTELUIHIN osallistuminen estetty Suomen kansalaisilta
4
1132
Vastaukset
- Anonyymi
Sananvapauksia estetään Suomen kansalaisilta - tehkää rikosilmoituksia EU-tuomioistuimeen ja kansainväliseen oikeuteen heti !
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
Taitaa olla niin heikko valtionjohto, niin pörssirikollisuuden ja korruption läpäisemä, etteivät uskalla enää antaa Suomen kansalaisille sananvapauksiakaan EK-Ylessä ja täälläkään.
Irvokasta veroparatiisihovien mässyttäjäisvideoita EK-Ylen valeuutisissa, samaan aikaan näytillä, kun kansa nälissään, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettuina.
Vaadimme EK-Ylen sananvapauksien estämis-valeuutisointi-johdon EROTTAMISTA. - Anonyymi
https://yle.fi/a/74-20085135
Tuo on se valekeskustelu, jossa ei saanut sanoa, että vähämpä myöhään oikeuslaitos työryhmineen ja oppositiopuolueet, havahtuivat oikeusvaltion ja demokratian isoihin ongelmiin, kun ovat kaikessa hiljaisuudessa, jo hyväksyneet, yhden täysin laittoman ex-ex-äärioikeistohallituksen, jota yksikään Suomen kansalainen, ei ollut missään demokraattisissa vaaleissa, eikä virallisissa kansanäänestyksissä, koskaan äänestänyt, eikä antanut lupaa hyökkäysliittoon pakkoliittämiselle ja AutokratiaUsan pörssirikollisten hävittäjä-ym sotabisneksille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18378055/veroparatiisihovien-porssivarkaiden-massyttajis-live-ek-ylessa - Anonyymi
Vaatikaa EK-Ylen johdon EROTTAMISTA.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18227702/40n-ennenaikaiset-kuolemat-suomessa-eivat-johdu-vaestorakenteesta
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167170- 1992547
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1041992En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761538Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911079- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46959- 77863
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7718