Persut petti täysin. Myös tässä asiassa. Suomi kurjistetaan ja leikataan alas. Mikään ei enään toimi. Petturipersut pilaa kaiken.. Ja se saksikäsipetturi on tunnekylmä sadisti.
Terveydenhoito alas, Petosjytky tekee tuhoa..
Anonyymi-ap
7148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nyt petosjytkytetään. Hallitus on jo luonut 60 000 uutta työtöntä. Ja tuhoaa terveydenhoitoa kiihtyvällä tahdilla.
Kohta on 100 000 uutta työtöntä täynnä. Hallitus saavuttaa kovan tavoitteensa käänteisenä!
Petturipersuilla on AntiMidaksen kosketus. . Kaikki mihin petturipersut koskevat muuttuu paskaksi.
mikkäs puolueet ajoi suomen tähän velkataakkaan jota pitää maksaa pois ja muiden (eu ja aika moni pankkiiriliike) mielestä pian.
suomen surkein sote päätös ei ainakaan helpota suomen oloa (sote toimi ainakin jotenki ennen, enää EI)
Aina toi sama virsi. Silloin oli eri kriisejä ja myös kokkarit ja persut antoivat siunauksen laiinanotolle. Etkö muista?
Luin uutiset ja tosiaan 60000 työtöntä enemmän kuin vuosi sitten samaan aikaan ja kansa tappelee keskenään ja kärsii oikeiston leikkauksista. Oliko sen hallituksen tavoite tehdäkkin suurtyöttömyys palkkoja polkemalla ja sitten päästä sieltä - 100000 uudesta työttömästä tavoitteeseensa joka jää torsoksi. Onneksi kansa alkaa tajuta että oikeisto ei ajattele kuin itseään ja ovat suomen tuho.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://nbw.fi/sexygirls?18378607
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞