Aivohäirintä

Oli taas sellaset aivohäirinnät aktivoituna ruokakaupassa, ettei mitään pystynyt valikoimaan. Moni varmaan tietää tilanteen, kun mitään ei pysty valikoimaan ja yrittää vaan miettiä minkä tästä ottaisi, mutta ei tunne mitään mitä haluaisi, joten ei myöskään voi tarpeidensa mukaan ostaa. Aivohäirinnät ruokaa valikoidessa tulisi lailla kieltää!!!! Tietenkin kieltää myös koko maapallolla, ei kellään tulisi olla oikeutta poistaa ihmisiltä ajattelua ja tuntoa.
5121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olet vain henkisesti sairas, ei kukaan sinua häiritse.

Äänestä

Mukava että kelpasi.

Koskas taas uudestaan?

Äänestä

Etkö voi kotonasi suunnitella ja kirjoittaa paperille tai kännykkäsi muistioon mitä pitää ostaa? Kaupassa kävelet hyllylle ja otat, mitä suunnittelit.

Äänestä
  • Kaupassa käymisen idea on, että noin puolet tuotteet on sellasia, jotka valitaan paikan päällä valikoiman mukaan. Ei voi tietää kotona, mitä on tarjolla. Saisivat ruoavalmistajat sitten lakata kehittämästä uusia ruokatuotteita, jos niitä ei saa kerta valikoida ja aina pitäisi ottaa samat ruoat. Ei pitäisi kellään olla oikeuttaa rajoittaa ihmisen tahtoa valikoida ruokaa omien tarpeidensa mukaan. Ihmekään jos jotkut lapsiperheet syöttää lapsilleen aina samaa helppoa ruokaa, kun kaupassa ei saa rauhaa katsella.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kaupassa käymisen idea on, että noin puolet tuotteet on sellasia, jotka valitaan paikan päällä valikoiman mukaan. Ei voi tietää kotona, mitä on tarjolla. Saisivat ruoavalmistajat sitten lakata kehittämästä uusia ruokatuotteita, jos niitä ei saa kerta valikoida ja aina pitäisi ottaa samat ruoat. Ei pitäisi kellään olla oikeuttaa rajoittaa ihmisen tahtoa valikoida ruokaa omien tarpeidensa mukaan. Ihmekään jos jotkut lapsiperheet syöttää lapsilleen aina samaa helppoa ruokaa, kun kaupassa ei saa rauhaa katsella.

    Aatteles nyt ihan ite, miksi kauppias haluaisi karkoittaa maksavat asiakkaat kaupastaan? Täysin huuhaaväite.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oli taas sellaset aivohäirinnät aktivoituna ruokakaupassa, ettei mitään pystynyt valikoimaan. Moni varmaan tietää tilanteen, kun mitään ei pysty valikoimaan ja yrittää vaan miettiä minkä tästä ottaisi, mutta ei tunne mitään mitä haluaisi, joten ei myöskään voi tarpeidensa mukaan ostaa. Aivohäirinnät ruokaa valikoidessa tulisi lailla kieltää!!!! Tietenkin kieltää myös koko maapallolla, ei kellään tulisi olla oikeutta poistaa ihmisiltä ajattelua ja tuntoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu