Venäjä ei opi historiasta.

Diktatuurit ja niiden valloitussodat on aina päättyneet huonosti.
Putlerin aloittama hyökkäys ei ole poikkeus. Ukrainan siviilien pommitukset ja raiskaukset ei ole jäänyt maailmalta huomaamatta. Venäjän johto kuvittelee jatkuvalla valehtelulla luikkivan vastuusta.

Silmukka kiristyy pala palalta Putlerin ympärillä jonka itsepäisyys aiheuttaa turhaa kuolemaa.
Venäjä on varastamassa Ukrainan omaisuutta ja he ovat joutuneet sitä puolustaessaan maksamaan siitä hengellään.

Jokaisen venäläisen on ymmärrettävä ,että heidän joukot on alhaisella rosvous ja raiskaus retkellä Ukrainassa!!!!!
15770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Euroopan mantere on altis tuottamaan diktatuureja.
Venäjän lisäksi on vielä jäljellä Valko-Venäjä.

Äänestä

Maailmalla ei vieläkään ymmärretä miten Venäjä lähti tällaiseen sairaaseen imperiumin laajennus yritykseen.
Muuta mahdollisuutta ei ole kuin että pää meni johdolta täysin sekaisin omasta propagandasta.
Todellisuuden taju katosi ja nyt Venäjä ei edes osaa irrottautua luomastaan sotkusta vaan yrittää jatkaa murharetkeään.
Venäläisten on mentävä Kremliin ja laitettava syylliset sotaan vankilaan. Voittoa ja juhlia sodassa ei ole tiedossa!
Venäläiset voittavat jos ymmärtävät lopettaa varkaus ja murha retkensä.
Ovat tekemässä maastaan Kiinan orjavaltion sodalla vapaaehtoisesti.
Venäjä on riippuvainen entistä enemmän Kiinan kaupasta ja Kiina määrää hinnat venäjä vikisee.
Venäjän pysyminen takapajulana jatkuu.
Jos sortuu käyttämään ydinasetta myös Kiina tulee hylkäämään maan ja Venäjällä on Pohjois-Korean kaltainen eristäytyminen muusta maailmasta edessään.
Maailma kyllä toimii ilman näiden kahden maan kansalaisia aivan mainiosti.
Venäjän on valittava mitä polkua kulkee.

Äänestä

Venäläinen alistuu kohtaloonsa kun toinen vahvempi venäläinen kyykyttää.
Venäjän vallankumouksesta alkanut laajamittainen sorto jatkuu venäjällä.

Äänestä
  • Lampaat🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑

    Äänestä

  • Millä alistuu? 2.5v ovat tapelleet, eivätkä luovuta. Suomelta olisi mennyt housun pyykkäämiseksi.

    Äänestä

Kuinka oppia historiasta jos historiaa väärennetään Putlerin mieleiseksi?
Stalin on nykyisin enkeli venäjällä.

Äänestä

Putin johtaa eri mafiaryhmistä koostuvaa venäjää mafia johtajan opeilla.
Venäjän johtaminen on kaukana normaalista valtion johtamisesta. Sokeus ja haluttomuus nähdä tekojensa seurauksia puuttuu täysin.

Äänestä

🐑🐑🐑🐑🐁🐁🐁🐑🐑🐑🐑🐁🐁🐁🦘🦘🦘🐥🐥🐥🐥🐥🐾🐾🐾🐑🐑🐑

Äänestä

Ei opi ,ei

Äänestä

Putler on jo liian sitoutunut sotaan ei ajattele mitään muuta,,kuten Adolf Hitler,venäläisten olisi syytä tajuta että parempi hankkiutua diktaattorista eroon hyvän sään aikana

Äänestä

Venäläiset ovat propagandan kyllästämiä ja ydinaseen varaan rakennettu kuviteltu suuruus lisää vain tätä harhaisuutta.
Valtavien etäisyyksien maassa propagandalla on helppo hallita.
Köyhyys ja valtavat matkat pitää protestit pois Moskovasta.

Äänestä

Onhan Venäjä ennekin antanut hyökkäileviille Natomaille köpötestä.

Saksalta se meinaa unohtua mutta kohta se palautetaan taas Berliinin mieleen tuoreena.

Äänestä
  • Köpötes, tuo vanha venäläinen ilmaus?

    Äänestä

Saksa ei enää osta rycältä energiaa,,

Äänestä

Ei ne opi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Diktatuurit ja niiden valloitussodat on aina päättyneet huonosti.
Putlerin aloittama hyökkäys ei ole poikkeus. Ukrainan siviilien pommitukset ja raiskaukset ei ole jäänyt maailmalta huomaamatta. Venäjän johto kuvittelee jatkuvalla valehtelulla luikkivan vastuusta.

Silmukka kiristyy pala palalta Putlerin ympärillä jonka itsepäisyys aiheuttaa turhaa kuolemaa.
Venäjä on varastamassa Ukrainan omaisuutta ja he ovat joutuneet sitä puolustaessaan maksamaan siitä hengellään.

Jokaisen venäläisen on ymmärrettävä ,että heidän joukot on alhaisella rosvous ja raiskaus retkellä Ukrainassa!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu