Kyselytunneilla on ollut silmiinpistävää ylipainoise Kiurun riehuminen ja loputun rähjääminen oli kysymys sitten mikä hyvänsä. Muita näitä "rähinäremmiläisiä" ovat kommunistit Honkasalo ja Andersson, demarit Lindtman, Tuppurainen, J. Räsänen ja Virta vihreistä, jotka tosi asiassa ovat taitolaiskommunisteja. Sitten näitä vasemmistoa myötäilevien kaikenmaailman professorien ja tutkijoiden, esim. Seppo Koskinen, Martti Koskenniemi ym. ulostulot ja lausunnot ovat oma tarinansa. YLE kiitettävästi antaa näille kommunisteille tilaa ohjelmissaan, ilmeisesti kommunististen toimittajien ja toimituspäälliköiden valikoivalla toimintatavalla.
Vasemmiston on lopettava hallituksen asiaton arvostelu
Anonyymi-ap
9190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Persut haluaa näköjään Suomeen Venäjän mallin, jossa valtaa pitävien arvostelijat vaikenevat tai putoavat ikkunasta.
Pieni ilotalo preerialla oli rahaa että ranteita pakotti nyt säästöjä haetaan luottokorttilaskut ovat tulleet maksuun
Viime hallitsuakudella oppositiossa olleet porvaripuolueet kannattivat valtion lisävelanottoa ja kokoomus vaati jopa enemmän velanottoa valtiolle yritystukia varten. Kokoomus Orpon porvarihallitus jatkaa velanottoa valtiolle.
SE EI TARKOITA, ETTÄ RAHAA OLISI PITÄNYT JAKAA TYÖTTÖMILLE JA MUILLE TUOTTAMATTOMILLE PASKOILLE
Kommunisteja joka paikassa näkevät ovat joko menneisyydessä eläviä dementikkoja tai sitten muuten vaan ihan pihalla siitä mitä nykyään tapahtuu
Oppositin tehtävä on kritisoida hallitusta. Jos se ei sitä tee, se ei ole oppositio ollenkaan.
Olisi todella paha asia , jos Kiuru olisi alipainoinen .
Vasemmisto häviää olemattomiin seuraavissa vaaleissa. Ei noitä hulluja enää kukaan äänestä.
Ai miksi persujen arvostelu on lopetettava? Siksikö koska Vornasella on ase?