”Vääryyden tekijä tehköön edelleen vääryyttä, ja joka on saastainen, saastukoon edelleen, ja joka on vanhurskas, tehköön edelleen vanhurskautta, ja joka on pyhä, pyhittyköön edelleen.”
Ilm 22:11
Ilm 22:11
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Herjaaja herjatkoon.
Turha siitä on siten valittaa, vaan kehua miten hyviä herjoja keksivät tai miten sinnikkäitä ovat toistamaan samoja tyhmiä herjojaan.
Aloituksen sanoma ilmoitettiin tapahtuvaksi aivan tämän maailmanajan lopussa. Onkohan tämä jo nyt voimassa? Nythän kristinuskosta luopuminen on käynnissä. Onko pakanoitten määrä täyttymässä? Onko jo aika jättää saatanan herrautta haluavat pilkkaajat omilleen, mestarinsa haltuun. Kristityt voivat keskittyä toistensa uskon lujittamiseen. Ennen tuliseen järveen joutumistaan, saatanan joukot käyvät raakaan hyökkäykseen kristittyjä vastaan.
Totta!
Sota tosiaan on joku ennusmerkki, melske sodasta ja se että kristityt, jonkin tason kristityt kuvittelevat sotivansa Jumalan asialla. Siinä on todellinen luopumus tapahtumassa sekä islamin nousussa.
Evankeliumi on Jumalan ase maailman pelastamiseksi yksilö yksilöltä Jeesuksen ristin voitossa.
Jaaha no moskeijassa on puolijuutalaisia naimassa HAAREMISSA menkää sinne.
Näin on
Evankeliumi ensin ✊ https://youtu.be/NM18UnT1puY?si=jMoiD-ND6E1SM223
🙄
https://youtu.be/ctVzTnbQhlI?si=B5CiuOdp5YXW5MPR
En avaa.
Vastustat siis ihmisten käännyttämistä, Raamatulla tuota mielipidettäsi tukien!
Milloin itse tulit uskoon?
Olisit itse saasta vain saastunut edelleen!!!
Kyseessä oli siis juutalaiset rapakossa rupee porukka Mooses !
Tässä kohtaa tapahtuu jako kahteen.