Suomen vesivarat kaupan?

Suomen Ulkoministeri Bildenberg-ryhmän jäsen Elina Valtosen twiitti on vähintäänkin outo., hän ikäänkuin mainostaa Suomen "kultaa" eli puhdasta vettä koko maailmalle. Hän kertoo sen olevan rauhan tae? Mitä sitten tarkoittaneekaan.
https://twitter.com/elinavaltonen/status/1783752290823708926
11195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Koko maailma himoitsee Suomen vesivarantoja, tuollainen julkinen puhe ei ole kyllä hyvä asia. Sama kun sanoisi, että tulkaa tänne vaan pumppaamaan kaikki tarvitsevat.

Äänestä

Monet maat on saastuttaneet tai kuluttaneet loppuun omat vesivaransa . Kyllähän ne Suomen vedet varastetaan kuten kaikki muukin on tästä maasta rosvottu.

Suomalaiset joutuu etsimään kotimaata kun Suomi myydään alta pois .

Äänestä

Nämä WEF:n lähettiläät ovat tiedossa ja heitä seurataan:
https://www.bitchute.com/video/bNJlvb6zhflC/
Ettekö muka ole huomanneet, että suurin osa maailman johtavista päättäjistä on vaihdettu näyttelijään tai lähes saman näköiseen ihmiseen. Vertailkaapa kuvia nyt ja noin vuodelta 2010 - 2014. Huomatkaa erot. Useipien naama ei näytä ollenkaan samalta ja pituuskin on usein aivan pieleen.
Ja kuunnelkaa, mitä Pascal Najadi kertoo teille videolla. Suomikin on muuten noiden noin viidenkymmenen maan joukossa.

Äänestä

Maata myydään pala palalta.

Äänestä
  • Suomella ei ole mitään valtaa estää enää kenenkään tulla tänne kuppaamaan maan vesivarantoja. Esimerkiksi vaikkapa kaivostoimintaa voi tulla tänne harjoittamaan Suomen höllän läinsäädännön vuoksi todella helposti. Ruotsi on vasta 35 sijalla tässä vaikeusasteessa mennä sinne perustamaan kaivosta.
    https://tiedonantaja.fi/artikkelit/kaivostoiminta-kolonialismia-suomessa

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Suomella ei ole mitään valtaa estää enää kenenkään tulla tänne kuppaamaan maan vesivarantoja. Esimerkiksi vaikkapa kaivostoimintaa voi tulla tänne harjoittamaan Suomen höllän läinsäädännön vuoksi todella helposti. Ruotsi on vasta 35 sijalla tässä vaikeusasteessa mennä sinne perustamaan kaivosta.
    https://tiedonantaja.fi/artikkelit/kaivostoiminta-kolonialismia-suomessa

    Suomen vettä on myyty jo pidempään, mm. arabimaihin.
    https://suomenkuvalehti.fi/politiikka-ja-talous/yli-160-000-litraa-vetta-lahteista-joka-paiva-suomalaiset-yritykset-janoavat-ulkomaille/

    Äänestä

  • Enää ei ole juuri mitään jäljellä myytäväksi, vesivarat on niitä viimeisiä jäljellä olevia .

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Enää ei ole juuri mitään jäljellä myytäväksi, vesivarat on niitä viimeisiä jäljellä olevia .

    Intiaanipäällikön viisaus

    Vasta kun viimeinenkin puu on kaadettu,
    vasta kun viimeinenkin joki on myrkytetty,
    vasta kun viimeinenkin eläin on tapettu,
    silloin valkoinen mies ymmärtää ettei rahaa voi syödä.

    Äänestä

Korruptoituneet päättäjät myyvät pilkkahintaan kuten ennenkin vaikka tässä olisi uusi nokia suomelle

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen Ulkoministeri Bildenberg-ryhmän jäsen Elina Valtosen twiitti on vähintäänkin outo., hän ikäänkuin mainostaa Suomen "kultaa" eli puhdasta vettä koko maailmalle. Hän kertoo sen olevan rauhan tae? Mitä sitten tarkoittaneekaan.
https://twitter.com/elinavaltonen/status/1783752290823708926

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu