onko jeesusta näkynyt

Anonyymi-ap

Aha no lykka till sitten

6

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ole sinä se jeesus.

    • Anonyymi

      Eikös se ramppaa täällä yhtenään. Juttuja ainakin siitä piisaa.

    • Anonyymi

      Jeesus oli Aramealainen kulkuri eikä perustanut mitään lahkoja.
      Eikä ollut mikään Rabbi ja Roomalaiset vetivät kiikkuun.

    • Anonyymi

      Rauhaa!

      Ilmestyi 1998, 2003, 2008, 2012 ja vielä Jehova 2017. Sen jälkeen ei ole mitään mainittavaa sillä rintamalla tapahtunut.

      Odotamme Imaami Mahdia, Profeetta Isaa ja Eliaa.

      Yhdysvalloissa Mormoneilla on oppi että Kristus on pysyvästi ilmestynyt Amerikassa. Se merkitsee että heillä on paljon uutta annettavaa Kristukselta koko ajan.

      Tosin 1998 ilmestyksessä ilmoitettiin että Joh. 16:25 toteutuu seuraavan 490 vuoden aionin kuluessa. Jeesus esittää vertauskuvat ja Isän ominaisuudet AVOIMESTI niitä enää salaamatta.

      Odotin hartaasti ilmestystä 2022, mutta petyin sillä tulikin vitsausten alku. Covind, Ukraina ja Hamas. Ollaan matkalla vitsauksiin kun kukaan ei suudellut Poikaa hänen ilmestyttyään.

      Kukaan ei tahtonut Jeesusta kuulla, vaikka hän ilmestyi.

      • Anonyymi

        GOY GOY GOY


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      221
      2908
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      77
      2567
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      179
      2171
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      25
      1929
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      113
      1630
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      86
      1363
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      330
      1310
    8. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      116
      1199
    9. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1161
    10. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      25
      1008
    Aihe