Aha no lykka till sitten
onko jeesusta näkynyt
6
205
Vastaukset
- Anonyymi
Ole sinä se jeesus.
- Anonyymi
Eikös se ramppaa täällä yhtenään. Juttuja ainakin siitä piisaa.
- Anonyymi
Jeesus oli Aramealainen kulkuri eikä perustanut mitään lahkoja.
Eikä ollut mikään Rabbi ja Roomalaiset vetivät kiikkuun. - Anonyymi
Rauhaa!
Ilmestyi 1998, 2003, 2008, 2012 ja vielä Jehova 2017. Sen jälkeen ei ole mitään mainittavaa sillä rintamalla tapahtunut.
Odotamme Imaami Mahdia, Profeetta Isaa ja Eliaa.
Yhdysvalloissa Mormoneilla on oppi että Kristus on pysyvästi ilmestynyt Amerikassa. Se merkitsee että heillä on paljon uutta annettavaa Kristukselta koko ajan.
Tosin 1998 ilmestyksessä ilmoitettiin että Joh. 16:25 toteutuu seuraavan 490 vuoden aionin kuluessa. Jeesus esittää vertauskuvat ja Isän ominaisuudet AVOIMESTI niitä enää salaamatta.
Odotin hartaasti ilmestystä 2022, mutta petyin sillä tulikin vitsausten alku. Covind, Ukraina ja Hamas. Ollaan matkalla vitsauksiin kun kukaan ei suudellut Poikaa hänen ilmestyttyään.
Kukaan ei tahtonut Jeesusta kuulla, vaikka hän ilmestyi.- Anonyymi
GOY GOY GOY
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1214533Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693274"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043154Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282302- 1071553
- 491096
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3271062- 49842
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55671