Fornanen on kipeä

Fornanen tuli pistoolin kanssa eduskunnasta suoraan kapakkatappeluun ja ruipelona jäi alakynteen. Pamautti pistoolilla, mutta humalatilassa laukaus ei osunut. Nyt eduskunnan työterveyslääkäri on kirjoittanut kahden viikon sairausloman vakavan sairauden uuvuttamalle Fornaselle.
17235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No eihän hän voi terve olla kun noin tekee.

Äänestä
  • Tuskin Vornanen kahdessa viikossa sairaudestaan paranee. Vaatisiko peräti laitoshoitoa?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tuskin Vornanen kahdessa viikossa sairaudestaan paranee. Vaatisiko peräti laitoshoitoa?

    Näkiköhän Vornanen kännissä SAK:n Elorannan?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Näkiköhän Vornanen kännissä SAK:n Elorannan?

    Tais nähdä pieniä vihreitä miehiä pöyrivän jalkojensa ympäri.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Näkiköhän Vornanen kännissä SAK:n Elorannan?

    Tais nähdä maahanmuuttajan.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tais nähdä maahanmuuttajan.

    Ihan perus persu meininkiä

    Äänestä

  • päässä on vikaa jos on poliisi tai armeijan kapiainen

    en selvemmin osaa ottaa kantaa

    ja kusta on lirahtanut

    jonkinverran myös hallitukseen

    Äänestä

  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😍 ­­N­y­­­m­­f­o­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Kaasuase, kertovat usarin persut. Tahtovat loivennusta uutiseen, tottakai.

Äänestä

Suuri on syntisten riemu vanhurskaan langetessa. Timo on perusihmisten aatelia. Uros ja taistelija. Ei ole asiaa mitä Timo ei olisi hoitanut ei edes perusasioita, harvalla miehellä on niin paljon asiaa kuin Timolla. Muutama luoti tämän IsämMaallisen miehen tilannetta ei saa heikuttaa. Keräämme porukalla Timon käräjärahat ja maksamme sosiaaliturvat tälle suurelle IsäMMaalliselle soturillemme.

Äänestä

Vornanen teki sen mitä RiikkaPetteri ajatteli. Sattui vaan olemaan niin känni-ääliö- expoliisi ettei piru vie osunut maahanmuuttajaan.

Äänestä

Millainen puoskari määrää sairauslomaa terveelle?

Äänestä
  • Kyseessä on ollut laillistettu persujen luottolääkäri, pitäähän sitä omaa aatetoveriansa nyt sen verran toki auttaa.

    Äänestä

  • Jos heiluu pyssyn kanssa ihmisten ilmoilla, ei voi olla ihan terve.

    Äänestä

Mite se Vormanen pääsi noin nopeasti lääkäriin? Terveyskeskuksen takaisinsoitto kun kestää normaalisti viikon verran.

Äänestä
  • Joskus ennen vanhaan, mutta jo pitkään ambulanssin ensihoitajat ovat arvioinneet paikan päällä, tarvitaanko kuljetusta. Usein riittää, että annetaan "aspiriini" ja varataan aika normaalille vastaanotolle.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Joskus ennen vanhaan, mutta jo pitkään ambulanssin ensihoitajat ovat arvioinneet paikan päällä, tarvitaanko kuljetusta. Usein riittää, että annetaan "aspiriini" ja varataan aika normaalille vastaanotolle.

    Vornanen sai siis aspiriinia ja vapaata sekä ulko- että sisäpalveluksesta?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Fornanen tuli pistoolin kanssa eduskunnasta suoraan kapakkatappeluun ja ruipelona jäi alakynteen. Pamautti pistoolilla, mutta humalatilassa laukaus ei osunut. Nyt eduskunnan työterveyslääkäri on kirjoittanut kahden viikon sairausloman vakavan sairauden uuvuttamalle Fornaselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu