Jos et ole, mikä estää? Onko palsta seuraus vai syy? Olen mielestäni onnellinen. Tällä hetkellä olen.
Oletko mielestäsi onnellinen?
24
451
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä se ees tarkoittaa, pysyvää vai ohimenevää olotilaa, onko sitä edes olemassa.
- Anonyymi
Olen onnellinen.
- Anonyymi
ei kuulu sulle
- Anonyymi
En oikein ymmärrä miten palsta liittyy onnellisuuteen mitenkään. Itselleni tämä on vain paikka minne sanoa ne tunteet, kieltämättä tunnisteleikit on välillä jänniä mutta olen realisti. Ei hän täällä ole. Olisi vaan helpompi toimia irl, jos olisi ja juuri minua kaipaisi.
Mutta ei, en ole onnellinen, mutta olen vähintään syvästi ihastunut. Edes sillä jaksaa jo jonkun matkaa. - Anonyymi
Onnellinen joo. Hänen takia vielä hippasen enemmän. Kun nähdään olen tosi onnellinen.. 💕
- Anonyymi
Palsta oikeastaan syyllinen etten ole onnellinen. Tunnen itseni kelvottomaksi ja rumaksi kun luen näitä. En halua liikkua oikein enää missään. En jaksa pitää kehenkään yhteyttä kun tuntuu ettei ketään oikeastaan kuitenkaan kiinnosta
- Anonyymi
Sitten kannattaa sulkea palsta ja miettiä hyviä asioita elämässä. Hakeutua ihmisten pariin ja saada hyviäkin kokemuksia. Mukavaa päivää sinulle ja paljon aurinkoisia kohtaamisia tulevaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitten kannattaa sulkea palsta ja miettiä hyviä asioita elämässä. Hakeutua ihmisten pariin ja saada hyviäkin kokemuksia. Mukavaa päivää sinulle ja paljon aurinkoisia kohtaamisia tulevaan.
Mitä se hyödyntää tiedän että ihmiset ovat todellisuudessa tälläisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä se hyödyntää tiedän että ihmiset ovat todellisuudessa tälläisiä.
Eivät kaikki. Todellisuudessa on ihmisiä, jotka eivät toimi lainkaan niinkuin ikävä- palstalla toimitaan. Mukavia ja reiluja päin naamaa ja seläntakana. Usko pois.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät kaikki. Todellisuudessa on ihmisiä, jotka eivät toimi lainkaan niinkuin ikävä- palstalla toimitaan. Mukavia ja reiluja päin naamaa ja seläntakana. Usko pois.
Tuo kommentoija oli aikalailla oikeassa. Ihmiset on oikeasti juuri tällaisia. Omalla nimellä ja kasvoilla vaan esitetään muuta.
- Anonyymi
Savvoo ja kovvoo tienatesa tai suorittain.
- Anonyymi
Yes i have one smile at my pocket
- Anonyymi
Oot k kyllä ihan autettava
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oot k kyllä ihan autettava
Viiden sanan lause lontooksi ja mitä siitä sitten? Oisko terapia mitään
- Anonyymi
En. En saa olla yksin.
- Anonyymi
Olen onnellinen siitä mitä nyt on, sinä .
- Anonyymi
En ole onnellinen, mutta ei palstalla ole mitään tekemistä sen kanssa.
Miksi olet onnellinen?
"Tällä hetkellä", ja seuraavalla hetkellä oletkin jotain ihan muuta.. riippuen ihan siitä minkä mittainen se hetki on, mielialasi siis vaihtelevat jatkuvasti. Ilmeisesti ulkoiset ärsykkeet muuttavat mielentilaasi jatkuvasti.
Miksi se onnellisuus on niin tavoittelemisen arvoista? Helpoiten sen olotilan saavuttaisi käyttämällä lääkkeitä/huumeita. Miksi siis nähdä yhtään vaivaa sen eteen.Onnellisuushan on tila, jossa ei oikein käsitä ympäröiviä tapahtumia. Sanotaanhan työmaallakin, että taas joku onnellinen on tehny sitä ja sitä. Ja se ei ole positiivista silloin. Mä en kaipaa onnellisuutta, vaan realismia ja epäkohtiin puuttumista. Suomen ei pidä olla maailman onnellisin, vaan pyrkiä tarttumaan epäkohtiin. Ja mitä ikävöin, niin sitä parempaa suomea, kun oli vielä työtä ja hyvinvointia.
- Anonyymi
En ole onnellinen. Vastustaa kaikki, vuosia jo jatkunut
- Anonyymi
Kyllä se siitä helpottaa. Ei aina voi vain vastustaa.
- Anonyymi
Palsta oli seurausta ihastumisesta. Ei suhteesta vaan ihastumisesta. Mutta fiksuna ihmisenä opin näkemään tämän sonnan läpi ja palstasta tulee jo aika paha olo. Kamala paikka. Olkaahan varovaisia oikeasti kaipaavat. Täällä harva on aito ja tosissaan.
- Anonyymi
Kunhan pääsen sellaiseen työhön josta pidän paljon ja tuttujen kanssakin tekemään työtä.
- Anonyymi
Itsekäs sinä olet et muuta ajattelekkaan kuin itseäsi on varmaan tosi mukava elämä sulla
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041056
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt581015Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144808- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103581Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto90577- 78551
- 53537
- 39528