A-Studio tänään - Tapaus Timo Vornanen

YLEn A-Studio ohjelma jatkaa tänään tapaus Timo Vornasen revittelyä.
Onko vieraana Persujen johtoa tai muita keskeisiä vaikuttajia?
Katso A-Studio - näe ja kuule uusimmat käänteet tapaukseen liittyen.
24485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Uusi tieto ainakin on, että nyt asiaa tutkitaan enää vaaran aiheuttamisena. Hyvin lievä epäily. Ja Vornanen on itsekin soittanut häkeen joka puoltaa ajatusta hänen tulleensa uhatuksi.
"Täällä vanhempi konstaapeli Timo Vornanen Helsingistä, nyt on tilanne päällä..."

Äänestä
  • Vornasta epäillään rikoksista, joista voi maksimissaan tulla kaksi vuotta vankeutta. Lievää vai ei?

    Äänestä

  • Vornanen ei ole ollut tilanteessa vanhempi konstaapeli, vaan kansanedustaja.

    Äänestä

Jani tai Sebu lähetyksessä?

Äänestä
  • YLE on julkaissut tiedon jonka mukaan vieraana on puoluesihteeri Harri Vuorenpää. Hän on hyvin järkyttynyt tapahtumista .

    https://areena.yle.fi/1-66930257

    Katsokaa A-Studio ja nähkää Harri Vuorenpää.

    Äänestä

No siinä kuullaan lisää totuuksia. Huhut kertovat että hän itse olisi ollut känninen riidanhaastaja. Siinä teille persut sulateltavaa.

Äänestä
  • Kertooko Harri Vuorenpää nämä totuudet? Oletteko ajatelleet kuinka laatikkomainen pää hänellä on.

    Äänestä

Sannikka haastattelee Harri Vuorenpäätä nyt.

Äänestä

Nyt ei ole naamanykiviä keskosia studiossa?

Äänestä
  • Oli Sannikan mukaan kutsuttu, mutta eivät päässeet/ halunneet tulla haastatteluun.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Oli Sannikan mukaan kutsuttu, mutta eivät päässeet/ halunneet tulla haastatteluun.

    Siinä nähdään persujen vastuunkantokyky. Pyöreä nolla.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Siinä nähdään persujen vastuunkantokyky. Pyöreä nolla.

    Orpon mukaan hallituksella on NOLLA-toleranssi.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Siinä nähdään persujen vastuunkantokyky. Pyöreä nolla.

    Säästötalkoiden esimerkki samaa luokkaa kuin kansanedustajan esimerkki käyttäytymisestä.

    Äänestä

Persujen "isotpersut" eivät uskaltaneet kutsusta huolimatta tulla haastatteluun. Sisäministerin olisi vähintäinkin voinut olettaa tulevan paikalle, mutta kun ei vaan tullut. Ilmeisesti vapisee Purran kanssa piilossa saman peiton alla ja miettii kuinka paeta toimittajia seuraavan parin viikon aikana.

Äänestä
  • No sinnehn olisi voinut pyytää pikkupojan kertomaan kuinka ollaan vaarassa joutua EU.n tarkkailuluokalle.
    Siihen ulkoa opittuun läksyyn se aina palaa. oli asia tai kysymys tai keskustelun aihe mikä hyvänsä.

    Äänestä

Kaikesta päätellen Orpo & kumpp. hyväksyy ammuskelut kunhan köyhiä ja sairaita päästään kunnolla kurittamaan?

Äänestä

Rkp, kaatakaa nyt lopulta tää sirkus.

Äänestä
  • Näinpä. Virkamieshallitusta kehiin ja uudet vaalit.

    Äänestä

  • HEH, Ai RKP?

    Äänestä

  • Ei kaada, koska RKP on länsirannikon "kasvihuonetarhojen halpatyövoiman" edunvalvoja tässä kaikkien aikojen haistavitunhallituksessa....

    Äänestä

  • Miksi? Kepu tulee tilalle, sitten onkin oikea oikeistohallitus.
    Hyvä

    Äänestä

Kyllä on pelottavaa jos ammatiltaan oleva poliisisi kansanedustajana istuu öitä möisin kapakassa, perheellisenä aviopuolisona ja isänä juottaa ja vokottelee alta kaksikymppisiä neitokaisia, eikä heille kerro ammattiaan. Miksi ?
Todistettavasti selvästi humaltuneena ammuskelee ja osoittelee ihmisiä yleisellä paikalla. Alkoholipitoisuus ja huumeseula annettava julkisuuteen.
Vieläpelottavampaa on se, että vaikka reportterit ovat haastatelleet näitä nuoria naisia, puhutaan työseurueen kanssa olevista erimielisyyksistä ja asiaa yritetään hämärtää ja sotkea.
Selvästi mustasta koitetaan pestä valkoista.
Purra selvästi liikuttui koulussa tapahtuneesta kahden lapsen kuoleman aiheuttaneesta ampumisesta. Senkin tapauksen tuoreuden jälkeen on käsittämätöntä kansanedustajan vastuuton käytös.

Äänestä
  • Tuleeko eteen perussuomalaiset puolueen hajottaminen? Asettuuko EK koko kehollaan asemiesten suojaksi?

    Äänestä

Sitä vain ihmettelin A-Studion keskustelussa, että kovasti perättiin, miksi persut eivät käsitelleet Vornasen rankaisua eduskuntaryhmässä heti tapauksen tultua ilmi tai viimeistään maanantaina. Käsittääkseni Vornanen oli tutkintavankeudessa perjantain ja eduskunta tauolla torstaihin asti, jolloin persut asiasta kuulemman päättävät, joten mitään käytännön merkitystä nopeammalla aikataululla ei ollut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

YLEn A-Studio ohjelma jatkaa tänään tapaus Timo Vornasen revittelyä.
Onko vieraana Persujen johtoa tai muita keskeisiä vaikuttajia?
Katso A-Studio - näe ja kuule uusimmat käänteet tapaukseen liittyen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu