Toimiiko kenelläkään e-kirjasto?

Jos toimii, niin millä ohjelmalla ja mistä latasit sen? Ainakaan Google play ei tarjoa muuta kuin eri eri yritysten e-kirjoja.
Mistä siis Suomen kuntien kirjastojen e-kirjasto?

8

1606

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Applen puhelimia käyttää vähän paremmat immeiset, koks.

    • Huomasin saman. Jossain Helmetin sivuston alta löysin tiedotteen jossa valiteltiin, että Android-versio on viivästynyt.

    • Anonyymi

      Aivan syvältä tämä uusi kirjasto, koska ei pysty käyttämään lainkaan tietokoneelta käsin, vain sovelluksen kautta.
      Eikä luvata pitkään aikaan, että näin tuleekaan.

      • Anonyymi

        Selainversio tulossa näillä näkymin joskus vuodenvaihteessa.


    • Anonyymi

      Kyllä olen jo kuunnellut äänikirjaa . Ongelma on vain , ettei siellä vielä ole juuri mitään äänikirjoja esim kaunokirjallisuudessa. Suuri ongelma on myös se , ettei tule tietoa, milloin varatun kirjan lukuoikeus alkaa.
      Koko sovellus on ihan lapsen kengissä vielä, ja varmasti pitkän aikaa. Eikä esim Helmet ja Vaski ym kirjastoista voi enää mitään lainata.

      Todella typerää, koska ihmisillä on kesälomilla juuri aikaa kuunnella kirjoja.

      Huonosti hoidettu homma!

    • Anonyymi

      Voisivat kehittää myös että näkisi mikä olisi vapaa ettei tartte kaikkea selata. Minullakin meni ohi pari kirjaa koska mitään ilmoitusta ei tullut, ei kukaan roiku kokodijaa heidän sivullaan. Ja nyt on pitkät jonot. Aikaisemmin kuuntelin Ellibsin kautta ja se toimi.

      Toiseksi minulla ei ole ollut puhelimessa mitäään avauskoodia, sormenjälki, naama ym. Ja nyt sekin vaaditaan näköjään tähän kirjastoon. Onko teillä tai miten pääsette sinne nykyään.
      Onko teillä kaikilla jokin koodi

    • Anonyymi00009

      Nimettiin tehty Apple sovellus
      Ärsyttää jatkuva kirjautuminen

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      381
      12556
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      267
      5508
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      225
      4025
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      254
      2947
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      19
      2050
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1884
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      963
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      915
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      812
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      783
    Aihe