Jos toimii, niin millä ohjelmalla ja mistä latasit sen? Ainakaan Google play ei tarjoa muuta kuin eri eri yritysten e-kirjoja.
Mistä siis Suomen kuntien kirjastojen e-kirjasto?
Toimiiko kenelläkään e-kirjasto?
7
1574
Vastaukset
- Anonyymi
E-kirjasto-sovellus on nyt ladattavissa Applen laitteille eli saatavilla App Storessa. Sen sijaan sovelluksen saamisessa Play-kauppaan (Android-laitteet) on viivettä.
https://www.kansalliskirjasto.fi/fi/e-kirjasto - Anonyymi
Applen puhelimia käyttää vähän paremmat immeiset, koks.
Huomasin saman. Jossain Helmetin sivuston alta löysin tiedotteen jossa valiteltiin, että Android-versio on viivästynyt.
- Anonyymi
Aivan syvältä tämä uusi kirjasto, koska ei pysty käyttämään lainkaan tietokoneelta käsin, vain sovelluksen kautta.
Eikä luvata pitkään aikaan, että näin tuleekaan.- Anonyymi
Selainversio tulossa näillä näkymin joskus vuodenvaihteessa.
- Anonyymi
Kyllä olen jo kuunnellut äänikirjaa . Ongelma on vain , ettei siellä vielä ole juuri mitään äänikirjoja esim kaunokirjallisuudessa. Suuri ongelma on myös se , ettei tule tietoa, milloin varatun kirjan lukuoikeus alkaa.
Koko sovellus on ihan lapsen kengissä vielä, ja varmasti pitkän aikaa. Eikä esim Helmet ja Vaski ym kirjastoista voi enää mitään lainata.
Todella typerää, koska ihmisillä on kesälomilla juuri aikaa kuunnella kirjoja.
Huonosti hoidettu homma! - Anonyymi
Voisivat kehittää myös että näkisi mikä olisi vapaa ettei tartte kaikkea selata. Minullakin meni ohi pari kirjaa koska mitään ilmoitusta ei tullut, ei kukaan roiku kokodijaa heidän sivullaan. Ja nyt on pitkät jonot. Aikaisemmin kuuntelin Ellibsin kautta ja se toimi.
Toiseksi minulla ei ole ollut puhelimessa mitäään avauskoodia, sormenjälki, naama ym. Ja nyt sekin vaaditaan näköjään tähän kirjastoon. Onko teillä tai miten pääsette sinne nykyään.
Onko teillä kaikilla jokin koodi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1436334Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213290Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172480Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12048Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191396- 811208