Olen VTS-kotien asiakas vuodesta 2002 lähtien. Olen todella tyytyväinen VTS-koteihin. Täällä välitetään asukkaista ja heidän viihtyvyydestä. Asumiseen liittyvät ongelmat hoidetaan hienosti.
Asukasvalinta tekee hienoa ja perusteellista asukasvalintaa, josta syystä kunnon ihmiset saavat oman kodin jossa viihtyä ja asua.
Huolto toimii hienosti ja homma hoituu, asiat etenevät nopeasti eteenpäin.
Ei mitään valittamista.
Säätiö on voittoa tavoittelematon joten vuokrien hinnat ovat alhaisempia kuin muiden vuokranantajien. Asunnoista pidetään hyvä huoli, poismuuton yhteydessä asunnot tarkastetaan ja niihin tehdään tarvittavat muuttoremontit. Asuttu asunto on asuttu ja asumisen jäljet näkyy, remonteissa ei tavoitella uutta vastaavaa asuntoa, mutta asunto on muuttaessa siisti ja puhdas.
On niitä asukkaita ja ihmisiä jotka omalla käytöksellään saavat pahaa mieltä ja huonoa imagoa aikaiseksi. Usein miten he itse ovat saaneet omalla asumisellaan ja käytöksellään itselleen pahan mielen.
Jokainen meistä voi valita asumismuodon ja vuokranantajansa kuten haluaa. Jos ei ole tyytyväinen aina voi muuttaa pois.
Itse ole todella tyytyväinen VTS-kotien asuntoon ja palveluihin.
Uusi koti meillä
Anonyymi-ap
1
377
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668