Olen VTS-kotien asiakas vuodesta 2002 lähtien. Olen todella tyytyväinen VTS-koteihin. Täällä välitetään asukkaista ja heidän viihtyvyydestä. Asumiseen liittyvät ongelmat hoidetaan hienosti.
Asukasvalinta tekee hienoa ja perusteellista asukasvalintaa, josta syystä kunnon ihmiset saavat oman kodin jossa viihtyä ja asua.
Huolto toimii hienosti ja homma hoituu, asiat etenevät nopeasti eteenpäin.
Ei mitään valittamista.
Säätiö on voittoa tavoittelematon joten vuokrien hinnat ovat alhaisempia kuin muiden vuokranantajien. Asunnoista pidetään hyvä huoli, poismuuton yhteydessä asunnot tarkastetaan ja niihin tehdään tarvittavat muuttoremontit. Asuttu asunto on asuttu ja asumisen jäljet näkyy, remonteissa ei tavoitella uutta vastaavaa asuntoa, mutta asunto on muuttaessa siisti ja puhdas.
On niitä asukkaita ja ihmisiä jotka omalla käytöksellään saavat pahaa mieltä ja huonoa imagoa aikaiseksi. Usein miten he itse ovat saaneet omalla asumisellaan ja käytöksellään itselleen pahan mielen.
Jokainen meistä voi valita asumismuodon ja vuokranantajansa kuten haluaa. Jos ei ole tyytyväinen aina voi muuttaa pois.
Itse ole todella tyytyväinen VTS-kotien asuntoon ja palveluihin.
Uusi koti meillä
Anonyymi-ap
1
381
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075240Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813706SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt663602Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers153524SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062350SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412336Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312194Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069