Feminismin saatua valtaa, se on liittoutunut länsimaista miestä vastaan. Feministeille sopii se, että länsimainen mies menettää asemansa maailmassa. Tämä siitä huolimatta, että uudet vaihtoehdot ovat feministeille vielä huonommat.
Naiset eivät ole huolissaan turvallisuudestaan eikä heiltä voi odottaa lojaalisuutta, koska naiset ovat opportunisteja ja he liittoutuvat sen miehen kanssa, joka voi tarjota suurimmat resurssit. Siksi naiset eivät ole joutuneet pitämään huolta turvallisuudestaan tai käymään sotia. Naiset eivät ole vastanneet omasta turvallisuudestaan ja ovat siksi tarvineet miehen huolehtimaan turvallisuudestaan.
Naiset eivät pysty puolustamaan edes itseään, niin miten he pystyisivät puolustamaan yhteiskuntaa tai perhettään. Naiset eivät sodi ja siksi naisten johtamat yhteiskunnat luhistuvat, kun naapurikulttuuri valloittaa ne. Tämä selittää sen, miksi maailmassa ei ole matriarkkaalisia yhteiskuntia.
Feministit ovat jättäneet heitteille heidän oman turvallisuutensa tulevaisuudessa, koska naiset eivät ole yleensä joutuneet miettimään omaa turvallisuuttaan. Naiset eivät ajattele puolustautumista, koska se on aina kuulunut miehille. Olisi aika naistenkin ruveta ottamaan vastuuta edes omasta puolustautumisestaan ja lopettaa maahanmuuttoa tukevien puolueiden kuten SDP:n Vasemmistoliiton, Vihreiden ja RKP:n äänestäminen.
Länsimainen mies on heikennetty, kun vaikutusmahdollisuudet on viety ja annettu naisille suuri vaikutusvalta tuoda maahan vierasta naista alistavaa kulttuuria. Demokratian takia länsimainen mies ei voi puolustaa naisia näiden omilta lyhytnäköisiltä ja tyhmiltä ratkaisuilta.
Nainen ei ole ansainnut äänioikeuttaan, koska naiset eivät ole kiinnostuneita politiikasta ja siksi vihreät ovat onnistuneet myymään helppoja populistisa ratkaisuja naisille, kuten atomivoima paha- maailman pelastaminen hyvä jne.
Naisten yhteiskunnat tuhoutuvat
7
515
Vastaukset
- Anonyymi
Sinulla taitaa olla todella pahoja ongelmia?
Jos olisit edes jollain tasolla tyytyväinen elämääsi, ihmissuhteisiisi ja kaikkeen muuhunkin, et kirjoittaisi tuollaisia mielipiteitä, et suhtautuisi noin negatiivisesti naisiin ylipäätään
. Oletettavasti sulla on ongelmia ihnissuhteissa, työpaikoilla ja yksityiselämässä. Et kykene , halua, pysty luomaan terveitä ihmissuhteita naisiin ylipäätäänkään vaan pyörit joko ihan omassa seurassasi tai muiden samanlaisten miesten seurassa jossa pääasiallisesti haukutaan naisia.
Ei ainoastaan feministejä vaan ylipäätään kaikkia naisia.
Itsensä kanssa sinut oleva ja muut positiivisesti näkevä ei ole noin myrkyllinen ja pahansuopa jonka verhoaa juuri tuollaisiin " mielipiteisiin ja elämänkatsomuksiin naisista" ylipäätään edes pohtii mitään tuon suuntaista.
Eli käytännössä toimit ja käyttäydyt juuri kuten oletat feministienkin tekevän, mutta toisinpäin, tietysti.
Jos feministit " inhoavat" miehiä , kuten vahvasti kaltaisesi olettavat, niin sinä inhoat naisia ja varmaan inhon syyt ovat ne samat mitä " femisteilläkin " ovat, koettu vääryys ja koettu uhka toisesta sukupuolesta.- Anonyymi
Joissain suomalaisissa on se vika etteivät he osaa keskustella rakentavasti vaan aina mennään siihen mollauslinjalle. Täällä se konkretisoituu niin selkeästi että tulee masentava olo eikä tee mieli edes lukea näitä " mielipiteitä".
Johtuukohan se lasten ankarasta, tuomitsevasta kasvatuksesta? Lapsessa ei ole koskaan nähty mitään hyvää, aina moitittavaa ja se sama asenne näkyy sitten omassa suhtautumisessa, ensimmäisenä pyritään aina loukkaamaan, väheksymään, mollaamaan ja tekemään toinen merkityksettömäksi?
Jotkut tietyntyyppiset naiset ja miehet tuollaiseen syyllistyvät tai toinen ääripää on hällä väliä- kasvatus, ei aseteta mitään rajoja vaan annetaan toisen riehua ja raivota esteettä..eikä haluta pahoittaa lapsen mieltä. Vanhemmasta tulee pikku ihmisenn kaveri eikä kasvattaja, auktoriteetti. - Anonyymi
Ei kaikki ihmiset ole tyytyväisiä elämäänsä. Miten se tähän kuuluu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaikki ihmiset ole tyytyväisiä elämäänsä. Miten se tähän kuuluu?
Se näkyy ikävissä kommenteissa, kun niitä on tarpeeksi paljon, palsta ja keskustelu tukahtuu itsestään ja jää juuri näitten tasapainottomien, onnettomien haltuun yksinomaan ja se taas näkyy siinä ettei mitään järkevää luettavaa löydy mistään osiosta kun häiriköt valtaavat joka paikan.
Se on eräänlaista koukuväkivaltaa., kiusaamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kaikki ihmiset ole tyytyväisiä elämäänsä. Miten se tähän kuuluu?
Täytyykö silti Vornaistumis- ilmiöön vain sopeutua? Vornasia on ainakin täällä todella paljon...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell342146Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.481742Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121556Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041286Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76998Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,47956- 59895
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52809Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101773- 58747