Poliisiauto oli parkissa monta tuntia Seinäjoen konttorin edessä tänään. Haettiinko joku tai jotain pankista tutkittavaksi?
Poliisiauto Omasp:n edessä parkissa
Anonyymi-ap
263940
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ei sieltä nyt varmaan ihmisiä tarvitse hakea poliisiautolla.
Joo ihmisiä ei, tietokoneita tai papereita ehkä?
KRP ja Finanssivalvonta iskeneet OmaSp hen
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/99106726-ac3a-473d-966b-bdcf578522e3
Seuraavaksi ehkäpä Fincap:n edessä.
Sen haluaisin nähdä.
Nyt taitaa olla piru irti
Voi voi, juoksupoijjaat menee taas vaihtoon ja Finnicap vaihtaa nimeä. 😂😂
Uusi nimi Capfinn? Omaspn uusi nimi Spoma -pankki
Pankinjohtaja vietiin kamarille pirssillä.
Kyllä maijaakin joudutaan käyttämään jos haettava heittäytyy vastahankaiseksi. Tietoa tulee tipottain ja aina huomaan suuntaan. Ei en tiedä yhtään mikä on totta ja mikä ei.
Hyvää asias on, että pääpankkiiri on löytynyt puhekuntoisena. Puheet on toki vielä mitä sattuu. Vuosikausia ollut pääjehu eikä tiedä että Fiva on jo 2022 tutkinut asioita...
Nuorempikonstaapeli on ihastunut kovin pankin likkaan.
Iikkako siellä ihastuksen kohde on, onko konstaapeli mies- muu- vai naissukupuolinen?
Haisoo korrupiolle .
Missä Tutlex pyörii tänä päivänä? Onko kiinteistömogulien saunakerroksessa piilottelemassa vai heitettiinkö ikkunasta kun ei voi olla enää hyödyksi?
Jotain on, mutta mitä?
Eiköhän Tutlex ole kaukoidässä kaukana kavalasta maailmasta.
Pankki ryöstettiin takaoven kautta.
Fiva, KRP, Käräjäoikeus ym. Onhan siinä uutista yhdelle pankille viikon aikana. Ja Hevisaurus rokkaa. En nyt ainakaan ihan heti uskaltaisi suositella omille tenaville tilin avaamista Omasäästöpankkiin. Ja eihän se oikea säästöpankki olekaan, pörssiyhtiö.
Tuli pankille pinaviikko ortodoksisen kalenterin mukaan.
Täällä lapualla kaikki niin parempaa jopa naisetkin.
Näytti olevan tuolla entisellä postivariollakin, poliisiauto.
Lapualla kaikki on niin suurta, vähän niinkuin Omaspssä. Sitten kun talikolla vähän pöyhäistään, niin ei se niin suurta ollutkaan.
Ei taida talikko riittää työkaluksi tässä jutussa. Lisää tietoa Taloussanomassa.
Poliisi kuulemma takavarikoinut kymmeniä tietokoneita. Oligarkkien rahojen pesua ja boikottien murtamisen rahahanpesurikoksia. Itse pääpukari mmatkustanut viron kautta Kalingradiin.
Konstaapelit yrittivät vaan ruinata sieltä lainaa, kun Oma Sp antaa sitä kuulemani mukaan myös riskiasiakkaille, jotka eivät muualta lainaa saa. Oikeista pankeista ei anneta lainaa sellaisille, joita voidaan epäillä vakavista rikoksista.