Haluatko lahjoittaa minulle 400 000 euroa?

Kansanedustajan palkkiot vaalikaudelta noin 400 000 euroa.

Persuedustajat haluavat äänesi, että he saavat rahat. Ei mitään muuta.
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

SMP-aikuinen edustaja Joutsenlahti lahjoitti koko edustajapalkkionsa sairaanhoidon hyväksi. Siitä voivat immospersutkin ottaa mallia eikä vain rötväillä

Äänestä

Jos saat minut tuntemaan itseni maahanmuuttajaa paremmaksi, niin saat mitä vain.

Äänestä

Eihän nyt rahanahneita perskokkareita kannata äänestää.

Äänestä

Kansaedustajan tehtävä on niin yksinkertainen , että sen voisi kansallistaa .
Eli joka suomen kansalaiselle yksi sähköinen ääni ja sitten kerran kuukaudessa äänestetään asioista , sillain oikea demokratia toimii . Jos ei ole pankkitiliä eli tunnuksia niin saa hakea sitten poliisilaitokselta erityisoikeuden jolla voi vaikka kirjaston koneilla täyttää

Äänestä

SEPÄ SE.

MUTTA ONKO DEMARI TYHMÄ ?

HAHHAHHAAA.

JA POOOIS.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kansanedustajan palkkiot vaalikaudelta noin 400 000 euroa.

Persuedustajat haluavat äänesi, että he saavat rahat. Ei mitään muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu