SDP:n johdolla läpi nykyisten vaikeiden vuosien.

Anonyymi-ap

Kokoomuksen suksista on pitovoide lopussa ja nyt nähdään menossa jo hyytymisen merkkejä. Persut uhosivat täällä, että kohta se kiri irtoaa. Tulokset näyttävät, että ei irtoa. Maahanmuuttovastaisuus olikin se keppihevonen, joka näissä kisoissa näyttää hyytyvän ensimmäisenä.

Suomalaiset ovat tolkun kansaa. He arvostavat sitä tuloksellista ja vastuullista politiikka, jotka on tehty SDP:n johdolla läpi nykyisten vaikeiden vuosien.

Parhain terveisin, Moktar. ;)

lainaus maahanmuutto suomi24

kolikko toisinpuolin
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jouni-jamsa/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue/

18

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moktar gubta sdp

    • Anonyymi

      moktar.gubta
      koraanin mukaan mennään?

      • Anonyymi

        SDP puolueessa ei taida muita olla..rikolliskomppania.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        SDP puolueessa ei taida muita olla..rikolliskomppania.

        hyvä vastaisku jos hallitusta moititaan rikoksista...


    • Anonyymi

      Onko siellä muita kuin rikollisia?

    • Anonyymi

      Porno moktar puolue?

    • Anonyymi

      Cccp moktar

    • Anonyymi

      SAK:n poliittiset lakot, joilla vahingoitettiin yrityksiä ja yritettiin lypsää hallitukselta muutoksia hallitusohjelmaan, oli 19-henkisen SAK:n hallituksen emämunaus. Lakoilla ei saavutettu mitään. Hallitus ei muuttanut ohjelmaa. Yritykset kärsivät miljoonatappiota ja investointeja siirretään ulkomaille. Tappioita tasataan lomauttamalla ja irtisanomisilla. Vittu kun on tyhmää toimintaa SAK:n johdossa.

      SAK:n järjestämiä poliittisia lakkoja on ollut silloin, kun SDP on ollut oppositiossa. Vittu kun on tyhmä puolue. Kyllä on demareiden puheet jostain ulkoavaruudesta. Teot on toista. SDP:llä ei ole asiaa hallitukseen ennen vuotta 2031. En äänestä. Urpilaisen keräämät 4% äänistä presidentinvaaleissa oli oikea vastaus ja demareiden tulevaisuutta. Kristillisdemarit välittävät oikeasti, aikuisten oikeasti lähimmäisistä ja vähäosaisista. Persut on tekojen puolue. Suoraselkäinen työväenpuolue ilman sosialistista paatosta.

      SDP:n kannatus on matkalla marginaaliin ja SAK:n ammattiliittojen jäsenet kohti YTK:ta. Siellä ei tarvitse lakkoilla ja säästää vuodessa monta sataa euroa. Palkka ja ansiosidonnainen on sama, on liitossa tai ei. Näin on.

      Kirjojen muutto YTK:hon on järkipäätös. Pitää olla kassan jäsen, että saa ansiosidonnaisen.

      Hyvä, kun lakkolait tulee voimaan, niin työntekijät säästyvät ammattiliittojen välineelliseltä järjettömyydeltä, kun pakottavat poliittisiin ja tukilakkoihin. Ne ei ole oikeita lakkoja, vaan yhteiskuntaterroria.

      SAK ei nauti kansalaisluottamusta, minkä takia osingot verolle. Jäsenmaksujen epäoikeudenmukainen verovähennys pois. Jäsenmaksujen kanto ja tilityspakko yrityksiltä pois. Kyllä jokainen voi maksaa eri yhdistyksiin kuuluvat jäsenmaksunsa ihan itse. Nettopalkka nousee, kun joka tilistä ei veloiteta ay-jäsenmaksua, provisiota SAk:lle. Perkele!

      • Anonyymi

        Juuri näin. Sosialistit ovat vallan- ja rahanhimossaan tuhonneet talouden ja ihmisoikeudet kaikissa maissa, missä ovat valtaan päässeet.
        Ahtisaari sanoi 2016, että SAK:n valtaama SDP tuhoaa Suomen ja näin melkein pääsi käymään.


    • Anonyymi

      SDP:llä ei ole asiaa hallitukseen ennen 2031 vaaleja. Hallituksessa tarvitaan kykyä ja osaamista, ei sosialismia.

    • Anonyymi

      moktar gubta sdp

    • Anonyymi

      Rikosmoktar

    • Anonyymi

      Osa maamme vasemmistosta ja vihreistä on tiukasti Kremlin syleilyssä .

      • Anonyymi

        Hyvä että joku,..👍👍👍


    • Anonyymi

      Miten tämä muka liittyy jouluun?

    • Anonyymi

      NO, KYLLÄHÄN KISAT OVAT VASTA ALUSSA, TULEE UUSIA KISOJA. JA OLIHAN SE ITSESTÄÄN SELVYYS, MITÄ TULI SANNA MARININ KISAILU MAKSAMAAN.
      TOSI PALJON VELKAA JÄI, JOTA SANOTTIIN, ETTEI KOSKAAN TARVITSE MAKSAA POIS.
      -
      MITÄ NE OVAT 3,5 MILJARDIA KORKOMENOT VUODESSA, JOITA KÖHÄT JA PIENITULOISET TAVALLAAN SAAVAT MAKSAA. PAREMPI OLISI KÖYHIEN ELÄÄ RAHAN KANSSA, JOKA ON NYT KÖYHILTÄ POIS.

    • Anonyymi

      Rajalain käsittelyssä nykyinen sdp todisti ettei siitä ole hallitusvastuuseen. Vasurit ja Vihreät ovat Kremlin talutusnuorassa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4602
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1867
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1570
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      122
      1081
    5. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1026
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1011
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      923
    8. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      852
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      47
      843
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      808
    Aihe