Komiatlehden päätoimittaja kaipaili Rantalalta kommentteja ja vastauksia valtuustonkokouksessa esiin nousseisiin kysymyksiin? Turhaan ,ns. Johtaja ei puhunut ei pukahtanut. Täysin näkymätön, kuulumaton, jo vuoden Kauhavalla ollut, nyt jo kaivataan jotain konkretiaa kaupunginjohtajalta!!!
Onko meillä kaupunginjohtaja?
14
964
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä isompi asia on päällikkö joka ei hoida töitään ja tekee miljoona vahingon tai vahinkoja.
- Anonyymi
Pienen mittakaavan tekijältä vaikuttaa Rantalainen.
Päätoimittaja tietysti vaativa nainen mutta silti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pienen mittakaavan tekijältä vaikuttaa Rantalainen.
Päätoimittaja tietysti vaativa nainen mutta silti.Antaa nyt kaverin perehtyä asioihin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antaa nyt kaverin perehtyä asioihin
Kunnan suojatyöpaikat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunnan suojatyöpaikat
Missä kepu, siellä sosialismi....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antaa nyt kaverin perehtyä asioihin
Perehtyä??? 10 000palkalla
- Anonyymi
Taisi saada edelliseltä muutakin?
- Anonyymi
Olisikohan syytä katsoa kuinka kukin on hommansa hoitanut myös päällikköviroissa.
Mitä ovat tehneet tai olleet tekemättä.- Anonyymi
Entäs teknisen toimen johtaja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäs teknisen toimen johtaja?
Hyvä kun mikä
- Anonyymi
Kyllä, jos tuollaisia kupruja kuin keskuskeittiö ja Markin halli tehdään , niin ainakin lääkitys pitää tarkistaa ja vastuu se on esittelevällä virkamiehelläkin.
Kaupunginjohtaja on just sellainen kuin keskusta ja Sankelon sakki halusi... hiljainen ja vaatimaton.
Harmiton mies.- Anonyymi
Mikä harmiton tuo on kun lopettaa kirjastoautonkin? Asuuko edes itse Kauhavalla kun ei näköjään palveluita tartte.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä harmiton tuo on kun lopettaa kirjastoautonkin? Asuuko edes itse Kauhavalla kun ei näköjään palveluita tartte.
Digi kirjoja vissiin lukoo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Digi kirjoja vissiin lukoo
Täysin turha virka. Turha paperin kääntäjä.
Sen puoleen oli edellinenkin.
Kunnan hommat pyörittäisi paljon pienemmällä väellä ja se on edessä joka puolella suomea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14914460Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant226757Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634274Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233944"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703