Kannattaa Nazien tietää!

Minun mielipide ja kova sanonta tässä Nazeille on: Oppikaa asioita. Lukekaa Historiaa ja paneutukaa sitten. Ei nazit tiedä kaikkea, osa ainakaan. Tehkää sitten ja olkaa mitä olette kun olette oppineet asioita. Nazien palvonnassa ei ole mitään perää eikä järkeä. Varmaan hitukkakin oli hintti. Voi olla totta!!! Eli ei ole kovin hieno mies ollut!!
131019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

itse ensin suomenkieltä opettelisit, niin voisit alkaa sitten historiaakin opiskelemaan. Ei muuten kaikki liberaalit ja muut kommunistitkaan tiedä kaikkea.

Äänestä

Voi ali-ihminen sinua! "Lukekaa historiaa..."!!

Etkö sinä luuseri ymmärrä, että "historia" on voittajavaltioiden kirjoittamaa; sinähän ilmeisesti tarkoitit juuri tuolla "historialla" ns. virallista historiaa.

Jos haluaa löytää ei-propagandistisen totuuden, pitää itse tehdä omaa historiatyötä; ajatella miten asiat oikein ovat, ja kaivaa esim. erilaisia tilastoja ja muita asiakirjoja, joita ei virallisiin koulun historiankirjoihin ole otettu mukaan. Virallista historiaa pitääkin lukea rivien välistä, ja aina omalla terveellä järjellä mietittynä, sekä sillä varauksella, että asioita on kaunisteltu tai ihan kaikkea ei olekaan kerrottu.

Esim. toisen maailmansodan loppuvaiheissa puna-armeijan tekemiä raakuuksia siviiliväestöä kohtaan ei ole tietääkseni edes missään sivulauseissa historiankirjoissa kerrottu.

Äänestä
  • Eikö se nyt ole selvä asia, että Neukkulan soldaatit ei ollu sen kivempii.
    Mutta tosiaan, esim. NL:n toisinajattelijoiden vainoista saisi puhua enempi. Eihän enää tarvitse tuota itänaapuria niin nöyristellä. Mejän hissan ope muuten kertoi, että NL:n johdossa oli jotain juutalaisiakin (oletko nyt tyytyväinen?).

    Noissa hissan kirjoissa kyllä oli jo yläasteella noista Venäjän leireistä, ym. rikoksista. Mutta niistä kuuli vain ne, jotka oli tunnilla hereillä ja luki sitä kirjaa...
    Mutta aivan turhaa odotella hissan kirjoihin mitään tälläisiä lauseita esim. WW2sen syttymissyyksi: "Maailmanlaajuinen juutalaisten salaliitto yritti tuhota puhtaan arjalaisen rodun Neuvostoliiton kommunistien johdolla" tai "keskitysleirit olivat vain juutalaisten propagandaa", ym. revisionistista shittii.

    Itselleni on muuten ollut päivän selvä asia nuo NL:n keskitysleirit ja vainot yläasteelta lähtien. Kuten myös natsien vastaavat.

    Äänestä

"todellista länsimaista, antifascistista suvaitsevaisuutta"

Äänestä

Adolf Hitler itse ei ollut alunperin mikään natsi, vaan oli okkultisti.

Adolf Hitler liittyi Thule-seuran jäseneksi vuonna 1919, ja perehtyi sen oppeihin Dietrich Eckertin opetuksessa. Myöhemmin Thule-seura valitsi Hitlerin johtamaan heitä kohti Uutta maailmanjärjestystä, kuten Eckert paljasti kuolinvuoteellaan sanoen: "Seuraa Hitleriä; hän tanssii, mutta se olen minä joka olen säveltänyt musiikin. Minä olen vihkinyt hänet salaisiin oppeihin, avannut hänet visioille ja antanut hänelle keinot kommunikoida voimien kanssa." [Trevor Ravenscroft, The Spear of Destiny, s. 91].

Thule-seura oli Baijerin alueella alunperin vaikuttanut Okkultistinen salaseura, jonka oppi oli oikeastaan melko pitkälle saatanan palvontaa (itse asiassa kyllä satanismia, ei palvontaa). Oppiin liittyi kierolla tavalla kansallismielisyys ja musta magia, joka tulee suoraan klassisesta saatananpalvonnasta.

Thulen jäsenet harjoittivat seksuaalisen magian muotoa, joka oli peräisin looshista jonkä jäsen Aleister Crowley oli. Crowley tunnetaan 1900-luvun kaikkein kuuluisimpana satanistina. "Tämän magian muodon alkuperä voidaan johtaa vapaamuurari Robert Littleen, joka perusti Ruusuristiläisten järjestön vuonna 1865." [Ravenscroft, Spear of Destiny, s. 164-165]. Vaikka näiden seksuaalisten perversioiden muodot ovat liian vastenmielisiä kerrottaviksi, tulokset eivät ole. Ravenscroft kertoo: "Osallistuminen kaikkein sadistisimpiin rituaaleihin antoi ilmiömäisiä maagisia voimia." [s. 167].

Thule-seura muodosti todennäköisesti Natsi-puolueen ytimen, sillä useimmat Hitlerin lähimmistä kuuluivat nimenomaan Thulen piiriin alunperin. Thule-seura myös sekaantui mm. Luftwaffen ja Waffen SS:n toimintaan, jopa SS:n pääkallotunnus tulee Thule-seuran pääkallotunnuksesta.
Thule-seuraa leimasi myös kiinnostus outoihin voimanlähteisiin ja pitkälle vietyyn asetekniikkaan. Vril / Haunebu-ohjelma oli tämän seuran vetämä, suurin osa tutkijoista nimittäin oli vihitty Thulen oppeihin, heidän mukanaan mm. Miethe ja Victor Schauberger.

Nykyisin Thule-seura vaikuttaa Yhdysvaltain politiikkaan ja ulkopolitiikankin suuntaan. Väitetään, että George W. Bush olisi vihkiytynyt salaseuran oppeihin, mutta mene sitten ja tiedä. Bushin kuitenkin tiedetään harrastaneen nuorempana Saatananpalvontaa.

Niin tai näin, Hitler oli alunperin okkultisti, myöhemmin hänestä tuli maailman historian merkittävin valtiomies ja Saksan pelastaja, sekä visionääri joka avasi Euroopalle tien kohti parempaa, valoisampaa tulevaisuutta. Valitettavasti Hitlerin opit ovat hautautuneet liberalismin ja sos.demokraattisen paskan alle. Itse olen vilpittömästi sitä mieltä, että Euroopan toivo ja tulevaisuus on nimenomaan Hitlerin opeissa, sillä vain sillä lailla ulkomaalaissaasta voidaan pitää rajojemme ulkopuolella ja lännen valta-asema säilyttää maailmassa. Siksipä minä olen hyvällä omatunnolla neo-natsi.

Äänestä
  • Vai Hitler ei ollut natsi? Juuri Hitlerin käskystä Saksan Työväenpuolue vaihtoi nimensä muotoon Kansallissosialistinen Saksan Työväenpuolue, eli NSDAP.

    Objektiivisesti katsoen Hitler on pahin onnettomuus, mitä Saksalle on koskaan tapahtunut. Hitlerin opit ovat kauppatavaraa, jolla ostettiin valta.

    Äänestä

  • Ravenscroft väittää olevansa paremmin selvillä historiasta, koska on kuulemma ihmemies, joka kykenee matkaamaan ajassa. Hän sanoo, että on itse käynyt todistamassa, miten asiat olivat, joten hänen tarinansa ovat totta eikä muiden historiankirjoitus. Hän tietää varsinkin Fredrik Barbarossan oikean kuolintavan ja -paikan sekä varsinkin tämän pyhän keihään reissut. Kirja oli muuten niin kaameaa hölynpölyä, että nauratti oikein kunnolla.

    Äänestä

  • Vandaali kirjoitti:

    Ravenscroft väittää olevansa paremmin selvillä historiasta, koska on kuulemma ihmemies, joka kykenee matkaamaan ajassa. Hän sanoo, että on itse käynyt todistamassa, miten asiat olivat, joten hänen tarinansa ovat totta eikä muiden historiankirjoitus. Hän tietää varsinkin Fredrik Barbarossan oikean kuolintavan ja -paikan sekä varsinkin tämän pyhän keihään reissut. Kirja oli muuten niin kaameaa hölynpölyä, että nauratti oikein kunnolla.

    Mutta viihdyttävää hölynpölyä.

    Äänestä

"Varmaan hitukkakin oli hintti. Voi olla totta!!! Eli ei ole kovin hieno mies ollut!!"

Länsimaisissa sivistysvaltioissa ei ole oikein tuomita ihmistä seksuaalisen suuntauksen perusteella.

Äänestä
  • Tuota... kyllä sitä nyt täytyy joku roti olla. jos hyväksymme homouden poikkeavana seksuaalisuuden suuntana, niin siitä on pelottavan lyhyt matka esimerkiksi pedofilian hyväksymiseen. Siksipä en itsekään hyväksy homoja sitten lainkaan. On väärin, että homot vaativat tasa-arvoa normaaleihin ihmisiin nähden.

    Äänestä

  • homot pois kadulta kirjoitti:

    Tuota... kyllä sitä nyt täytyy joku roti olla. jos hyväksymme homouden poikkeavana seksuaalisuuden suuntana, niin siitä on pelottavan lyhyt matka esimerkiksi pedofilian hyväksymiseen. Siksipä en itsekään hyväksy homoja sitten lainkaan. On väärin, että homot vaativat tasa-arvoa normaaleihin ihmisiin nähden.

    Ja siitä että kielletään homoilta ihmisarvo on
    pelottavan lyhyt matka siihen että muutkin
    väärin ajattelvat laitetaan uudelleen koulutusleirille.Siksipä en hyväksy puritaaneja
    lainkaan. On väärin että joku kuvittelee tietävänsä miten muiden pitäisi ajatella ja elää.

    Äänestä

Mitä natsien pitäisi oppia?? Eiköhän ne käyneet koulunsa jo kauan sitten. Aidot natsit jotka vielä elää, on jo melko vanhoja. Nykyään on vain uus-natseja. Ehkä sinulla pitäisi oppia jotain? Ja miksi sinä niitä homoudesta syytät? Sehän on vastoin natsien periaatteita.

Äänestä

tehokkaasti esille ihmisen pahan puolelle jonka myös liittoutuneet toivat kans

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sakujen elämästä!! kirjoitti:

Minun mielipide ja kova sanonta tässä Nazeille on: Oppikaa asioita. Lukekaa Historiaa ja paneutukaa sitten. Ei nazit tiedä kaikkea, osa ainakaan. Tehkää sitten ja olkaa mitä olette kun olette oppineet asioita. Nazien palvonnassa ei ole mitään perää eikä järkeä. Varmaan hitukkakin oli hintti. Voi olla totta!!! Eli ei ole kovin hieno mies ollut!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu